TÜYAP PALAS ARALIK 2013' TE BİTECEK 01.08.2013

Fuarcılık alanında faaliyet gösteren TÜYAP, 30 milyon dolarlık otel yatırımına imza atıyor. TÜYAP’ın, İstanbul Beylikdüzü’deki fuar merkezinde başlattığı otel inşaatında sona gelindi. 2013 yılının aralık ayında tamamlanması planlanan Tüyap Palas isimli otelde 260 oda bulunacak.

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, İstanbul, Bursa, Konya, Diyarbakır ve Adana’da beş fuar merkezleri bulunduğunu ve Tüyap Palas’la ilk otel yatırımlarını yaptıklarını belirtirken, bu otelin tamamlanmasının ardından aynı yerde ikinci otel için de düğmeye basacaklarını açıkladı.

Beylikdüzü’ndeki fuar merkezinde Torunlar İnşaat’la beraber otel yatırımına soyunduklarını dile getiren Ünal, “İlk otel yatırımımız. İhtiyaç olduğu için yapıyoruz. Fuar alanıyla bütünleşen bir yatırım. İşimizin parçası olduğu için bu işe girdik. Tamamen otelciliğe girmeyi planlamıyoruz. Daha nitelikli hizmet verebilmek ve rekabette farklılık yaratmak adına böyle bir yatırıma soyunduk” diye konuştu.

‘Herkes deli demişti’

Ünal, Tüyap Palas’ın tamamlanmasının ardından iki yıl içinde ikinci oteli planladıkları bilgisini de vererek, şöyle konuştu: “Bölge çok gelişti. 1995’lerin sonunda fuar merkezini buraya kurduğumuzda herkes arkamızdan ‘deli’ demişti. Ama geçen süreçte Beylikdüzü cazibe merkezi haline geldi. Sanayi bölgelerine de yakınız. Ayrıca yeni yapılacak havalimanına yakınlığımız da potansiyeli artırdı. İki otoyolun da ortasındayız. Bitecek otelimizin yanına ikincisini inşa edeceğiz. İmar planı da buna uygun. İkinci otelimiz biraz daha büyük olacak tahminen yatırım tutarı 14 milyon doları bulacak.”

Tüyap Palas’ın farklı bir konsepti bulunacağını da aktaran Ünal, şunları anlattı: “Dört yıldızlı iş oteli olacak. Otelden asansörle fuar alanına inilebilecek. Firmalara da ziyaretçilere de rahatlık sağlayacak. Dünyada bu tarz oteller çok az. Aynı anda hem dinlenip hem çalışmak mümkün.  Otel fuar alanıyla bağlantılı olarak planlandı. 750 kişilik kongre ve bayi toplantıları için hizmet verebilecek.”

‘Otelde doluluk sorunu yaşamayız’

Bülent Ünal, bölgedeki otellerdeki doluluğun yüzde 70’inin fuarlardan geldiğine de işaret ederek, “Yüzde 30 oranında da farklı amaçlarla gelenler otelleri dolduruyor. Sanayi bölgelerine yakınız, çok fazla ziyaretçi var. Otelin doldurulması konusunda bir endişe yok” dedi. Ünal, otelin adını eskiden oteller böyle anıldığı için Tüyap Palas koyduklarını ve eskiyi anımsatmak için bu adı seçtiklerini de belirtti.

Tüyap Beylikdüzü fuar alanını da genişlettiklerine de değinen Ünal, “98 bin metrekarelik fuar alanını 120 bin metrekareye çıkarıyoruz. Fuar salonu da  12’den, 14’e çıkıyor. Yeni sergi hollerinin de inşaatına başladık. Bunlar 2014 yılının ilk yarısında tamamlanacak. Diğer merkezlerimizle beraber yılda 110 fuar düzenliyoruz. 130 ülkeden 3.5 milyon ve 14 bin katılımcı firmaya hizmet veriyoruz” diye konuştu.

 
 
EDİTÖR  
Fuar Mezarlığı!     
Stephen King'in çok satan romanlarından Hayvan Mezarlığı'nı çoğunuz bilirsiniz. Başarılı bir sinema uyarlaması da yapılmıştır. Çocuğu ölen bir baba; yaşadığı bölgede bulunan bir hayvan mezarlığına gömülen hayvanların bir süre sonra geri geldiği inanışından hareketle korkunç bir şey yapar!
devamı »

FUAR MERCEĞİ  
IWA 2016 Avcılık Fuarı'nın Düşündürdükleri
Mart ayı başında ziyaret ettiğim IWA Nürnberg Avcılık fuarı'nda silahlara olan aşırı ilgi, bana gelecekten endişe duymamız gerektiğini gösterdi.
devamı »

AYIN RÖPORTAJI  

Erhan BERKMEN
UBM Istanbul EMEA (Istanbul) Kıdemli Operasyon Müdürü
“‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ en temel ve vazgeçilmez önceliğimiz”
“Fuar standlarının tasarımında ve üretiminde bizzat çalışmış biri olarak; stand dekoratörleri ve mimarlık firmalarının yaptıkları işler için mutlaka yetkilendirilmeli diye düşünüyorum.”
devamı »

BÖLGESEL FUAR HABERLERİ  
  Mersin, İstihdam Fuarı'nda İşsizlikle Mücadele Edecek
  9. Çorlu Tarım Fuarı Sona Erdi
  GÜNGİAD’dan Diyarbakır'da ‘Firma Tanıtım Fuarı’
  3. Sivas Tarım Fuarı için Çalışmalar Sürüyor
  OSB'den Kayseri'ye 150 Bin Metrekarelik Kapalı Fuar
  Tatvan Doğu Anadolu Fuarı 48. Kez Kapılarını Açtı
  Kocaeli Fuarı'nda Ramazan Etkinlikleri Sürüyor

FUAYE  

ANASAYFA  I  FUAR TAKVİMİ  I  FUAR GALERİ  I  HABER ARŞİVİ  I  BİZE YAZIN  I  İLETİŞİM TASARIM VE UYGULAMA A4 GRAFİK