Tarih : 01.11.2022 - 01:50

Aroma, Dünya Gıda Sektörünü Buluşturan Sial Paris Fuarı'na Katıldı

Meyve suyu ve içecek sektörünün öncü firması Aroma, dünya gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası Sial 2022 Fuarı'nda yer aldı. En büyük gıda organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Sial Fuarı, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlendi, 200'den fazla ülkeden katılımcı ve çok sayıda ziyaretçiyle bir kez daha sektörün en büyük buluşması oldu.

 

2022 yılında 54. yılını kutlayan Aroma, sektörel bilgi birikimi, deneyimli ekibi ve yenilikçi ürünleriyle Sial Paris Fuarı’nda yapılan iş birliği anlaşmalarıyla ihracat ağında yeni bir inovasyon oluşturmaya hazırlanıyor.

 

Fuar süresince birçok ürün tadımının yapıldığı Aroma standı, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Özellikle nektar ve içecek grubu ürünlere ilgi yoğundu. Aroma yenilikçi ve öncü firma misyonuyla sunduğu fonksiyonel,vitaminli ve doğal içerikli aynı zamanda şeker ilavesiz içecek  çeşitlerinin yanında dünya trendleriyle eş zamanlı olarak çıkardığı ve  2021’de Küresel Su Zirvesinde finale kalan projesi çevre dostu karton ambalajda doğal kaynak suyu ile fuarda dikkat çekti. Karbon ayak izi düşük özel karton ambalaj kullanımına önem veren Aroma ev yapımı lezzeti tadıyla öne çıkan ve ilk defa 330ml pratik karton ambalajda sunulan limonatasıyla da ilgi odağı oldu.   

 

İhracat değerini 2 katına çıkaran Aroma, Uzakdoğu’ya ihracatını büyütürken, Ortadoğu’da içecek kategorisi ile atılım gösterdi, 2022’de ulaştığı ülke sayısına Hollanda, Fransa, Yemen ve Irak’ı da ekledi. Çevreci karton ambalajda Doğal Kaynak Suyu Projesini ise hem markalı hem de PL olarak ABD ve Ortadoğu’dan gelen talepler ile yaygınlaştırmaktadır.

 

Gerçekleştirilen fuar katılımıyla, ihracat potansiyelini arttırma, sektördeki yeni açılımları takip etme, müşteri taleplerini gözlemleme ve yeni ürünlerinin pazarda tanıtımını yapma hedeflerini gerçekleştirdi. En çok ziyaretçi alınan ülkeler Avrupa, Kuzey- Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleri oldu.6 kıtada 45 ülkeye ihracat yapan Aroma, fuarda mevcut distribütörleri ile görüşmeler yaptığı gibi, yeni potansiyel bağlantılar da yapmıştır.

Diğer Haberler