Tarih : 16.10.2016 - 18:35

Ordu'da Kitap Fuarı Düzenleniyor

Ulusal Ordu Kitap Fuarı'nın 21-30 Ekim tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ordu Valiliği, Altınordu Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenecek kitap fuarıyla ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

 

Altınordu Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Serdar Yurdabakan, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, ilgili kurumlardan şube müdürleri katıldı.

 

Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Tekintaş, 21-30 Ekim tarihleri arasında Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde açılacak Ulusal Ordu 3. Kitap Fuarı'na tüm Orduluları beklediklerini söyledi.

 

Fuarın hazırlıklarını aylardır sürdürdüklerini belirten Tekintaş, "Amacımız, 21-30 Ekim tarihleri arasında başlayacak kitap fuarının 19 ilçemizin tamamına hizmet edebilecek şekilde hazırlanabilmesidir. Başta Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Altınordu Belediyemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile el birliği içinde tüm hazırlıkları tamamlayıp inşallah kitapla milletimizi buluşturacağız." diye konuştu.

 

"Geçmiş dönemlerde bu çalışmalar yapıldı ama belediyemizin önderliğinde ilk defa gerçekleşiyor." diyen Tekintaş, şöyle devam etti:

 

"Ben herkesin bu kitap fuarını gezmesini, görmesini ve bundan istifade etmesini istiyorum . Özellikle öğrencilerimizin okuma arzunun ötesinde kitapla çok iyi şekilde buluşturulması gerekiyor. Üniversite öğrencilerimizin ilkokuldan başlayıp liseye kadar her kademedeki öğrencilerimizin , çevre ilçelerimizle birlikte kitapla buluşmasını inşallah sağlayacağız. 19 ilçenin tamamının burada bu güzellikleri görmesini istiyoruz. Bunu kalıcı hale getirmek bunu gelecekle en iyi şekilde tanıştırabilmek temel hedeflerimizden bir tanesidir. Ben bir kez daha 21 Ekim günü başlayıp, 30 Ekim günü sonlanacak Ulusal Ordu 3. Karadeniz Kitap Fuarı'na tüm hemşehrilerimizi, tüm kardeşlerimizi davet ediyorum."

 

Kitap fuarında kitapların yanı sıra 15 Temmuz fotoğraf sergisinin de açılacağını vurgulayan Tekintaş, "Fuarda 15 Temmuz darbe döneminin milletimize yaşattığı olumsuzlukların ve darbe girişimi sonrası özellikle yurdun dört bir yanında yapılan demokrasi nöbetlerinin fotoğraflarla anlatıldığı sergi yer alacak. Bir diğer taraftan yazar, şair ve pek çok akademisyen tarafından konferanslar gerçekleştirilecek." dedi.

 

Tekintaş, fuarın resmi açılışının 24 Ekim Pazartesi günü saat 10.00'da gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler