Tarih : 13.10.2022 - 01:18

Van Turizm Fuarını 18 Bin Kişi Ziyaret Etti

Van’da Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde 12’ncisi düzenlenen “Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı” sona erdi. Türkiye’deki birçok şehrin yanı sıra Irak ve İran’dan da firmaların katılım sağladığı Turizm Fuarı yaklaşık 18 bin ziyaretçi ağırladı.

 

Van’da İpekyolu Expo Fuar A.Ş. tarafından 29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı” sona erdi. Türkiye’nin birçok şehrinin yanı sıra İran ve Irak’tan da firmaların katıldığı fuar, ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördü. Fuarla ilgili Şehrivan’a görüş veren İpekyolu Expo Fuar Yönetiminden Veysi Uygun, Turizm Fuarını 18 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.

 

Fuarla ilgili Şehrivan’a görüş veren İpekyolu Expo Fuar Yönetiminden Veysi Uygun, fuarı 18 bin kişinin ziyaret ettiğini açıklayarak şunları söyledi: “Biz bu yıl turizm fuarını sektöre göre şekillendirdik. Bu yıl bir sektör buluşması oldu. Profesyonel ziyaretçilerimiz ağırlıktaydı. Vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösterdi. Fuarda başarılı olduk. 5 binin üzerinde sektör profesyoneli olmak üzere yaklaşık 18 bin kişi fuarımızı ziyaret etti. Yurt dışından 21 Irak, İran’dan 14 firması vardı fuarda. Çok başarılı ve çeşitli bir fuar oldu. Bölge illerdeki firmalardan yoğun ilgi vardı.”

 

UYGUN: IRAK, VAN İÇİN YENİ DESTİNASYON, YENİ BİR KEŞİF VE YENİ BİR PAZAR OLACAK!

 

Uygun, Irak’tan fuara katılım sağlayan firmaların önemine değinerek, “Fuarın bu yıl 12’ncisini düzenledik. Türkiye’de uluslararası 3’üncü büyük turizm fuarı Van’da gerçekleşiyor. Bu yıl ki genel durum çok iyiydi. Fuara yurt dışından çok iyi bir katılım vardı. İran ve Irak’tan firmalarımız stant kurmuşlardı. Irak Van’a ilk defa geldi. Çok uzun dönem Iraklılar Van’a gelmemişti. Burada tanıtımlarını yaptılar. Bağlantılar kurdular. Yurt dışından gelen firmalarımız buradaki turizm acenteleriyle, vatandaşlarla buluşup bağlantılarını kurdular. Irak, Van için yeni destinasyon, yeni bir keşif ve yeni bir pazar olacak. Birkaç yıl sonra İranlılar gibi Iraklıları da burada yoğun olarak görmeye başlayacağız. İranlı firmalarımız vardı fuarda. İranlı turistlerimiz de fuarı ziyaret ettiler. İranlı turistler bu bölgeye artık alıştılar” dedi.

 

“FUARI GELİŞTİRECEĞİZ”

 

Seneye fuarı daha da geliştireceklerinin altını çizen Uygun, “İnşallah seneye de bu fuarı bu vakitlerde gerçekleştireceğiz. Van Turizm Seyahat Fuarı kent için bir değer olarak devam edecek. Bu fuarı geliştireceğiz. 2023’te illerin katılımı daha yoğun olacak inşallah. Katılım sağlayan firmalara, vatandaşlarımıza, fuarımıza ilgi gösteren basınımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.Kaynak:Şehrivangazetesi

Diğer Haberler