Tarih : 24.11.2016 - 17:00

"Interzum 2017" Basın Yemeğinde Tanıtıldı

Köelnmesse Türkiye Temsilciliği tarafından İstanbul Feriye Lokantası'nda, 16 - 19 Mayıs 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Köln kentinde düzenlenecek interzum 2017 - İç Dekorasyon ve Mobilya Üretimi fuarını tanıtmak amacıyla bir basın yemeği verildi. Saat 13:30'da başlayan yemekte, fuar hakkındaki bilgileri, Köelnmesse Türkiye Temsilcisi Demet Tezulaş aktardı.

 

Dekorasyon ve mobilya üretimi sektörlerinde dünyanın en büyük sektörel etkinliği olan interzum 2017'nin daha da güçlenerek geldiğini söyleyen Köelnmesse ve Messe Düsseldorf Türkiye Temsilcisi Tezulaş, uluslararası katılımcıların sayısında kayda değer artış olduğunu dile getirdi. Tezulaş, interzum 2017 kapsamında toplam 180.000 metrekare brüt sergi alanını kapsayacak 12 salonda 1.600’ü aşkın katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini tanıtacağını ifade ederken, ziyaretçilerin ve katılımcıların % 65’i aşkın bölümünün yurtdışından geliyor olmasının interzum’a sektörün en önemli uluslararası etkinliği olma özelliğini kazandırdığını belirtti.

 

interzum 2017

 

16 – 19 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan bir sonraki interzum Fuarı iç dekorasyon ve mobilya üretimi alanındaki en yeni inovasyonları tanıtacak. Yeni salon düzeni daha fazla sergi alanı kazandırırken, yeni yerleşim düzeni sayesinde yürüme mesafeleri de kısalmış olacak. Fuarın “Materials & Nature” (Salon 4.2, 6 ve 10.2), “Function & Components” (Salon 4, 5, 7 ve 8) ve “Textile & Machinery” (Salon 9, 10.1 ve 11.1/11.2) olarak üç segmente ayrılmış olması, ziyaretçilerin fuarda aradıkları ürünleri kolaylıkla bulabilmesini sağlıyor. 

 

interzum 2017 kapsamında piyasanın önde gelen firmalarının yanı sıra yine özgün fikirleriyle öne çıkacak küçük kuruluşlar da temsil edilecek. Uluslararası katılımcılar fuarda yeni teknolojiler, malzemeler ve yüzey uygulamalarını içeren çok zengin bir ürün yelpazesi sergileyecekler. Bu firmalar inovasyonların destekçisi ve üretici olarak da dekorasyon sektöründe yenilikçi ürünlerin ve tasarım trendlerinin gelişiminde önemli rol oynuyorlar. Böylesine geniş bir ürün yelpazesi sayesinde fuarda sadece en yeni malzeme, hammadde ve üretim teknolojileri tanıtılmakla kalmayıp, aynı zamanda geleceğin yaşam mekanlarının tasarlanmasına yönelik eğilim ve vizyonlar da ortaya konacak. Nitekim kaynakların korunması, sürdürebilirlik, yukarı dönüşüm (upcycling) ve yaşam mekânlarında dijitalleşme süreci gibi konular fuarda yine önemli rol oynayacak. interzum Fuarı inovasyon alanındaki gücüyle özellikle üretici meslek grupları için büyük önem taşıyor.

 

Katılımcıların yoğun ilgisi ve Köln Fuar Merkezi’ndeki modernizasyon çalışmaları nedeniyle, interzum 2017’nin salon düzeninde bazı değişiklikler yapılacak: “Textile & Machinery” bölümü 9, 10.1 ve 11. salonlarda yer alacak. “Function & Components” katılımcıları ürünlerini 4, 5, 7 ve 8. salonlarda sunacak. “Materials & Nature” konusu ise 6, 10.2 ve 4.2 no’lu salonlarda işlenecek. Koelnmesse bu uygulamayla hem yeni katılımcılar için ek sergi alanı yaratmış olacak, hem de fuar merkezinin güney bölümündeki modernizasyon çalışmalarının sürdürülmesini sağlayacak. Katılımcı firmalara planlama güvencesi verilebilmesi amacıyla, bu yeni salon düzeni 2021 yılına kadar aynen korunacak. 

 

ZOW Fuarı artık Köelnmesse'nin

 

Köelnmesse Türkiye Temsilcisi Demet Tezulaş, yemekte ayrıca, Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım, Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı ZOW’un organizasyonunu 2018 yılından itibaren Koelnmesse'nin üstleneceği bilgisini verdi. Tezulaş, "Koelnmesse bundan böyle ZOW Fuarı’nın da organizasyonunu üstlenerek sektöre gerek küresel gerekse bölgesel pazarı kapsayan iki etkin platform sunuyor olacak. Fuar artık her iki yılda bir düzenlenecek. Bir sonraki ZOW 6 – 8 Şubat 2018 tarihleri arasında ve her zamanki süresine uygun olarak gerçekleşecek" diye konuştu.

 

ZOW Fuarı'nı 2010 yılından beri Clarion Events firması organize etmekteydi.

 

 

 

 

 

"Interzum 2017" Basın Yemeğinde Tanıtıldı "Interzum 2017" Basın Yemeğinde Tanıtıldı "Interzum 2017" Basın Yemeğinde Tanıtıldı "Interzum 2017" Basın Yemeğinde Tanıtıldı "Interzum 2017" Basın Yemeğinde Tanıtıldı

Diğer Haberler