Tarih : 11.10.2016 - 10:08

Paris Otomobil Fuarı'na 'Türkiye' Damgası

115. Paris Otomotiv Fuarı’nda adeta Türk rüzgarı esiyor. Birçok devin bu yıl katılmadığı fuara ‘Made in Turkey’ yazılı otomobiller damga vurdu.

 

Otomotiv dünyasının kalbi Avrupa'da yılın en büyük ve en son büyük buluşması Paris Otomobil Fuarı'nda atıyor. İlk kez kapılarını 1898 yılında açan fuar, aynı zamanda dünyanın en eski otomobil organizasyonlarından biri unvanını da taşıyor.

 

2014 yılında 1.2 milyondan fazla ziyaretçiyi çeken Paris Otomobil Fuarı'nda bu yıl katılım ve ziyaretçi rekorunun kırılması bekleniyor.

 

Resmi açılışı 30 Eylül’de yapılan fuar 16 Ekim'e kadar ziyaretçilere açık olacak.

 

Yoğun İlgi Gördüler

 

Paris Otomobil Fuarı'nda Türkiye pazarını çok yakından ilgilendiren ve yüksek satış adetlerine ulaşacak çok sayıda model de sergi aldı. Ancak bunlar arasında Türkiye'de üretilen modeller fuarda yoğun ilgi çekti. Toyota Adapazarı fabrikasında üretimi başlayan ülkemizin ilk SUV'u C-HR, dünyada sadece Bursa'da üretilecek Renault Megane Sedan, önümüzdeki ay öncelikle ülkemizde satılmaya başlayacak Honda Civic Sedan ülkemizin gururu olarak Paris'te görücüye çıktı. Tümüyle yeni modeller dışında yine ülkemizde üretilen Renault Clio ve Hyundai i10 da kapsamlı bir makyaj sonrası taze yüzleriyle ziyaretçilerle buluştu.

 

150 Yeni Model Tanıtılacak

 

Yaklaşık 150 yeni modelin tanıtıldığı fuarda, Fransız Peugeot, Citroen ve Renault kendi evlerinde olmanın avantajını kullanıyor. Standart ve hemen satışa sunulacak yeni modeller dışında fuarda, süper spor otomobiller, en yeni elektrikli modeller ve büyük SUV'lar da sahne alıyor. Daha önce Cenevre, Detroit ve Çin dışında hiçbir fuarda yer almayacağını açıklayan Volvo'nun bu kararının şoku geçmemişken, Paris'e Aston Martin, Ford, Lamborghini, Bentley, Rolls-Royce ve Mazda katılmayacağını açıkladı. Katılım maliyetinin 20 milyon Euro gibi yüksek bedellere ulaşması yüzünden markaların bu kararı aldığı konuşuluyor.

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye