Tarih : 20.03.2017 - 09:26

Ev Dışı Tüketim Dünyasının Buluşma Noktası

Türkiye'de 16 milyar Euro pazar büyüklüğüne ulaşan ev dışı tüketim ürünleri sektörü, 20 - 23 Eylül 2017 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de 5. Kez bir araya geliyor. 

 

ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği) ve CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık'ın birlikteliğiyle, sektörün temsiliyetinin daha iyi sağlanması ve büyümesine hız kazandırması amacıyla oluşturulan platform EDT Expo, 2016 senesinde aldığı belge ile uluslararası bir kimlik kazanarak hedeflerine bir adım daha yaklaştı. 
 
60 bin Ziyaretçi Bekleniyor
 
2016 senesinde 160 firmanın 600 marka ile katıldığı EDT Expo, gerçekleşen iş hacmi, katılımcıların standlarındaki özel showlar ve eşsiz yarışmaları ile artık sektörün merakla beklenen fuarı haline gelmiştir. En son 56.121 sektör profesyonelinin ziyaret ettiği EDT Expo, bu sene 60 Bin ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. 
 
Yarışmalar Nefes Kesmeye Devam Edecek
 
Her yıl olduğu gibi bu senede fuar kapsamında düzenlenen Gastrobosphorus Pastacılık ve Unlu Mamüller Yarışması'nda ünlü pastane, restoran ve otel şefleri Anadolu coğrafyasındaki lokal ürünleri pastacılık sektörünün ürünleriyle harmanlayarak pasta, unlu mamüller, pralin ve çikolatadan heykel kategorilerinde hünerlerini sergilediler. Geçtiğimiz sene Jüri başkanlığını Niyazi Çapraz'ın yaptığı yarışmanın birincilik ödülünü Mövenpick Hotel İstanbul almıştı. EDT Expo'nun gelenekselleşen ve büyük ilgi gören yarışması 2017 yılında da hız kesmeden devam edecek.

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye