Tarih : 18.09.2017 - 12:08

Eyaf Expo Engelleri Kaldıracak

Engelli ve yaşlılara yönelik ürün ve hizmetlerin aynı çatı altında toplandığı, konusunda Türkiye'nin ilk ve tek fuar organizasyon olan Eyafexpo - Engelsiz Yaşam Fuarı 30 Kasım - 3 Aralık 2017 tarihlerinde kapılarını 10. kez açacak.

 

Engelsiz Yaşam Fuarı, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan bu ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak hedefiyle gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşların tek çatı altında toplanacağı Engelsiz Yaşam Fuarı, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla güçlü bir kamuoyu oluşturarak engelliler adına çözüm üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 

Belirlenen hedefler doğrultusunda yapılacak çalışmalarla;

 

  • Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak,
  • Yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek,
  • Sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak, Engelsiz Yaşam Fuarı’nın ana hedeflerini oluşturuyor.

Diğer Haberler