Tarih : 31.12.2021 - 20:05

Boot Düsseldorf Fuarı İptal Edildi

22-30 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşmesi planlanan Boot Düsseldorf COVID-19 omikron varyantının hızla yayılması sebebiyle iptal edildi.

 

COVID-19 omikron varyantının hızla yayılması sebebiyle Almanya’da ocak ayında yapılması planlan Boot Düsseldorf  fuarının da bulunduğu tüm etkinlikler iptal edildi.

 

22 – 30 Ocak 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Düsseldorf fuarının normalde yaklaşık 250.000 ziyaretçisi var. Etkinlik ayrıca 2021’de iptal edildi.

 

Messe Düsseldorf Başkanı ve CEO’su Wolfram Diener “Boot Düsseldorf  ticari fuarı büyük bir üzüntüyle iptal ettik. Ancak sağlığın korunması her şeyden çok daha önemli’’ açıklamasını yaptı.

 

Aralık ayı başında önemli İtalyan ve Fransız tersanelerinin ekiplerinin ve müşterilerinin sağlığını riske atmamak adına katılmayacaklarını açıklamaları üzerine fuar, 13 salona düşürülmüştü. Boot Düsseldorf, kapalı alanda yapılan dünyanın en büyük boat show’u unvanının haklı sahibi olsa da bu yıl sergilenecek teknelerin azlığı sebebiyle daha çok su sporlarına odaklanarak farklı bir formata bürünecekti.

 

Dünyanın en etkin fuarlarından biri kabul edilen Boot Düsseldorf fuarına Türkiye’den de çok sayıda firma katılıyordu.Kaynak:Denizcilikdergisi

 

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye