Tarih : 22.04.2022 - 18:32

Zuchex 15-18 Eylül'de

Dünya ev ve mutfak eşyaları endüstrisinde dünya markası haline gelen Zuchex Fuarı, dev buluşmaya hazırlanıyor. Eylüldeki fuara şimdiden 650 firmayla yurtiçi ve yurtdışından da 37 bin satın almacı adını yazdırdı.

 

Küresel ev ve mutfak eşyaları sektörünün dünya çapındaki sayılı fuarlarından biri olan Zuchex, 15-18 Eylül tarihlerinde 32'nci kez kapılarını açacak. Toplam 100 bin metrekare alanda gerçekleşecek organizasyon, katılımcı ve ziyaretçilerine ticaret fırsatları sunmaya hazırlanıyor. Son buluşmada 142 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırlarken, yurt dışı satın almacı sayısını da yüzde 35 artıran Zuchex, eylüldeki fuarda da başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

 

HEDEF 7 MİLYAR DOLAR

 

Tarsus Turkey tarafından düzenlenecek organizasyona aralarında Türkiye'nin sektör liderleriyle dünya markalarının da olduğu 650 katılımcı firma, yurtiçi ve yurtdışından 37 bin satın almacı bekleniyor. 2021'de yurtdışı satışlarını 6 milyar doların üzerine çıkaran, bu yılı ise 7 milyar doların üzerinde ihracatla kapatmayı hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü de yeni fırsatlar, alternatif kanallar ve farklı pazarlara açılma şansı bulacak.

 

FIRSATLAR SUNACAK

 

Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, "Katılımcılarımızın yüzde 95'i, ziyaretçilerimizin ise yüzde 99'u son fuardan memnun ayrıldı. Zuchex'in sahip olduğu global güç, tedarik zinciri çözümleri arayan satın almacılar için bir çok fırsat barındırıyor" dedi. Türkiye'nin, dünya tedarik zincirinde en önemli adreslerinden birisi haline geldiğini belirten Aytemur, fuarın tedarik arayışındaki tüm satın almacıları için eşsiz fırsatlar sunacağını kaydetti.

 

DÜNYA LİDERİ FİRMALAR DA GELİYOR

 

Zekeriya Aytemur, şöyle konuştu: "Fuar katılımcılarımız arasında dünya lideri firmalar bulunuyor. Ve bu markalar, en önemli koleksiyonlarının lansmanını Zuchex'te yapmaya hazırlanıyor. Tüm dünyadan büyük satın almacılar da fuarı dört gözle bekliyor."

 

BU YIL DA YENİ REKORLAR PEŞİNDE

 

Zuchex'in son buluşmasına çoğunluğu üretici 650'den fazla marka katılırken, 11 salonda birden düzenlenen fuar, 142 ülkeden toplam 36 bin 332 satın almacıya ev sahipliği yaptı. Yurtdışından gelen ziyaretçi sayısını bir önceki buluşmaya göre tam yüzde 35 arttıran organizasyonu toplam 6 bin 894 yurt dışı satın almacı ziyaret etti. En başarılı Zuchex'i geride bırakan Tarsus Turkey, eylül ayındaki 32. fuarda hem katılımcı ve ziyaretçi sayılarında hem de yurt dışından yabancı satın almacı oranında yeni rekorlar kırmayı hedefliyor.Kaynak:Akşam

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye