Tarih : 18.10.2016 - 10:53

26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı Kasım'da Açılıyor

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından düzenlenen 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı 12-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek.
 
 
Fuarda bu sene, 12 bin metrekarelik alanda, 25 galerinin yanı sıra, 10 sanatçının çalışmalarının yer alacağı "Umulmadık Topraklar" temasıyla birçok sergi, panel ve performans düzenlenecek. Genç sanatçılara ayrılan 8. salonda, 30'u aşkın inisiyatif ve grubun yanı sıra, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi çalışmalar yapacak.
 
 
Memet ve Buket Güreli'nin yönettiği Adasanat da bu yıl ilk kez fuara katılacak ve ressam Alaaddin Aksoy'un bugüne dek görülmemiş en büyük eserlerinden birini sergileyecek.
 
 
Valör Sanat Galerisi'nin aralarında Leopold Levy, Halil Paşa, Avni Arbaş, Burhan Doğançay, Hoca Ali Rıza, Fikret Mualla, İbrahim Çallı, Nuri İyem gibi sanatçıların eserlerinin bulunduğu özel koleksiyonu ise ilk kez fuarda sanatseverlerle buluşacak.
 
 
Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Başkanı Marek Bartelik'in konuşmacı olarak bir etkinlikle yer alacağı fuarda, 9 gün boyunca bini aşkın eser ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
 
Ödüller
 
 
Fuarın her yıl plastik sanatlara katkıları ve farklı alanlardaki çalışmalarıyla verilen onur ödülleri ise, bu yıl 14 Kasım'da fuarda düzenlenecek törende sahiplerini bulacak. Ödül töreninde, "Sanatçı Onur Ödülü" Gülsün Karamustafa'ya, "Sanatsever Kurum Onur Ödülü" ise Summart Sanat Merkezi'ne verilecek.
 

Diğer Haberler