Tarih : 17.01.2017 - 09:41

Solarex İstanbul'a KOSGEB'den Destek

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan SOLAREX İSTANBUL Fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yerli ve yabancı güneş enerjisi dünyasının profesyonellerini ağırlayacak olan fuar, 6 – 8 Nisan tarihleri arasında güneş enerjisi sektörünün buluşma noktası olacak. Fuar, sergilenen ürünlerin yanı sıra, Ekonomi Bakanlığı’ndan gelecek Alım Heyeti ile de geniş iş bağlantılarına imkan tanıyor. 10. kez düzenlenen Solarex İstanbul Fuarı yerli ve yabancı güneş enerjisi sanayiinin liderlerini ağırlıyor. 

 

“Yenilenebilir bir dünya için” sloganıyla gerçekleştirilen Solarex İstanbul Fuarı, kamu, özel sektör, akademik isimler ve finans dünyasının profesyonellerini yeniden bir araya getirecek. İstanbul Fuar Merkezi’nin 9 – 10 – 11 ve 12. Çadır Salonlarda gerçekleşecek fuar, üç gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak. Solarex İstanbul, güneş enerjisi sektörüne yönelik seminer ve panellere de ev sahipliği yapacak. Seminerler, tüm ziyaretçilere açık ve ücretsiz olacak.

 

Solarex İstanbul’a, 300’ün üzerinde katılımcı ve 20 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. 9-10 ve 11. Salonların dolması nedeniyle, fuar alanı girişine 750 metrekare büyüklüğünde çadır salon kuruluyor. Kurulan çadırda katılımcı firmalar ve güneş enerjisi sektörünün lider firmaları yer alacak, “Solarex İstanbul, seminerleriyle ve panelleriyle de oldukça yoğun geçen bir organizasyon. Ortadoğu ve Asya pazarları için de oldukça dikkat çekici olan fuarda planlanan seminerler ile hem katılımcı firmalara hem de ziyaretçilere temiz enerjinin öneminin anlatılması hedefleniyor.

 

10. Uluslararası Solarex İstanbul, KOSGEB tarafından desteklenen fuarlar kapsamında yer alıyor. Uluslararası İhtisas fuarı olan Solarex İstanbul, metrekare başına 150 lira ile 100 metrekareye kadar destekleniyor. 

Diğer Haberler