Tarih : 26.04.2018 - 10:52

WorldFood İstanbul'a TPF'den Tam Destek

Çeyrek asır boyunca gıda sektöründeki değişime ve dönüşüme tanıklık eden WorldFood Istanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı sektörün önemli meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının desteklerini almaya devam ediyor.

 

ITE Turkey tarafından bu yıl 26’ıncı kez düzenlenecek olan ve güçlü ulusal &uluslararası markaları bir araya getirecek WorldFood Istanbul; T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB’in yanı sıra sektörün çatı organizasyonlarından Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından da destekleniyor.

 

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 26. WorldFood Istanbul Fuarı, 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 1.000’den fazla markanın da katılımıyla gıda dünyasını birçok yeni ürünle tanıştırmaya hazırlanıyor. ITE Turkey tarafından bu yıl 26’ıncı kez düzenlenecek ve gıda sektörünün en büyük buluşma noktası olan WorldFood Istanbul Fuarı, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) desteği ile büyümesini sürdürüyor.

 

Dünyada hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri ve gıda teknolojileri sektörlerini aynı çatı altında bir araya getiren WorldFood Istanbul Fuarı yeni iş fırsatları ve iş birlikleri için platform oluşturacak konferanslarla da sektörde bilgi akışını sağlamayı amaçlıyor.

 

Türk gıda sektörünün her yıl büyüme kaydettiğinin altını çizen ITE Turkey Gıda Grup Direktörü Semi Benbanaste: “ITE Turkey olarak bu yıl 26’ıncı kez düzenleyeceğimiz Worldfood Istanbul, ilk organizasyonumuzdan bu yana sektörün gelişimine öncülük etmeyi amaçlıyor ve bu hedefle her yıl yeni bir sektörün önde gelen paydaşlarını bir araya getiriyor. İş hacmi sayesinde Türkiye ekonomisine ve istihdamına da büyük katkılar sağlayan gıda sektörünün ilerlemesine imkan tanıyan WorldFood Istanbul; fuar katılımcılarına yeni bilgi edinmelerinin yanı sıra farklı pazarlarda iş yapma fırsatı da sunuyor. Bu kapsamda Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) değerli katkıları gıda sektörünün gelişimine olan katkımızı büyüterek devam ettirmede son derece önemli” dedi.

 

ITE Turkey olarak düzenlediğimiz VIP Alım Heyeti ve Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen Alım Heyeti programlarının da her yıl olduğu gibi bu yılki WorldFood Istanbul’da olacağını belirten Benbanaste, sektörün gelişimine etki edecek birbirinden zengin içerikli etkinliklerin de bu yılki fuarda katılımcı ve ziyaretçiler ile buluşacağını söyledi.

 

TPF üye kampı WorldFood Istanbul'da olacak

WorldFood Istanbul Fuarı hakkında görüşlerini dile getiren Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu Başkanı, Mustafa Altunbilek; "Perakende sektörünün gelişimine katkı sağlayacak vizyon sahibi fuar ve konferansları takip ediyor ve destekliyoruz. WorldFood Istanbul, içeriği ile kendini kanıtlamış, Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası haline gelmiş durumda. Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak bu yılki organizasyona ilk kez ve güçlü bir şekilde katılacağız. Türkiye'nin dört bir yanından 200'e yakın katılım ile TPF üye kampını WorldFood Istanbul'da gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin 15 noktasında bulunan PERDER üyelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz üye kampında sektör, bölgelerdeki durum, gelişmeler, bölgesel sorunları masaya yatırıp; üyelerimizin görüş ve önerilerini alıp, 8 aylık analizimizi yapacağız." dedi.

 

Uluslararası satın alma heyetinin ağırlanacağı ve B2B iş görüşmelerinin organize edileceği Worldfood Istanbul 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Fuar 4 gün süresince içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş meyve ve sebze, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamüller, unlu mamüller ve kuruyemiş ve gıda katkı maddeleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer alacağı katılımcı profiline ev sahipliği yapacak.

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye