Tarih : 19.03.2017 - 11:10

Sektöre Dair Tüm Yenilikler İSG Avrasya'da Sergilendi

İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya’nın 3.’sü Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşti.. İFO Fuarcılık tarafından düzenlenen organizasyonda “İş Emniyeti”, “İş Sağlığı”, “İş Güvenliği” ve “Risk Analizi” ana başlıkları altında sektöre dair tüm yenilikler bir arada sergilendi.

 

Yüksek riskli iş kollarından, riski en az olan çalışma alanlarına kadar tüm sektörleri doğrudan ilgilendiren ürün, hizmet, teknoloji ve uygulamanın bir arada sunulduğu İSG Avrasya 2017, üç yıldır olduğu gibi yine ev sahipliği yaptığı konferanslarla sektör gündemlerini de fuara taşıdı. İSGDER tarafından organize edilen konferans programı kapsamında “Yüksek bina inşaatlarında toplu iş güvenliği”, “Japonya’daki İSG uygulamaları”, “Ülkemizdeki İSG uygulamalarına ilişkin değerlendirmeler”, “İSG eğitiminde yeni tiyatro yaklaşımı” gibi farklı pek çok başlık konuşuldu. Ayrıca fuar içerisine kurulan Yüksekte Çalışma Eğitim Alanı’nda uzmanlar, uygulamalı eğitimler verdi.

 

 

16-19 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen İSG Avrasya fuarında, başta iş kazalarının en yoğun yaşandığı inşaat, maden, taşımacılık ve metal sanayi sektörleri olmak üzere tüm alanlarda ihtiyaç duyulan iş sağlığı ve güvenliği çözümleri bir arada sunuldu. İSG Avrasya’nın 16 Mart Perşembe günü başlayan konferans dizisi ise fuarın kapanış gününe kadar devam etti. İlk gün oturumlarında “Kimyasal Yangınlar”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Paydaşları Arası İlişkiler”, “Asbest ve Tehlikeleri”, “Patlayıcılar ve Toz Patlamaları” ile “Patlamadan Korunma” konuları ele alındı.

 

 

Diğer Haberler