Tarih : 28.07.2020 - 18:38

Steril Fuara Komite Denetimi

SEDEC 2020 etkinliğinin gerçekleştirileceği ATO Congresium, SEDEC Organizasyon Komitesi tarafından denetlendi. Hijyen ve sterilizasyon önlemlerinin üst düzey olacağı organizasyon etkinliğin güvenli ve sağlıklı sürdürülmesi için sıkı çalışıyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türk Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından desteklenen, 15-17 Eylül 2020 tarihlerinde ATO Congresium, Ankara’da gerçekleşecek SEDEC, COVID-19 sonrasında gerçekleştirilecek ilk uluslararası Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği ve İç Güvenlik Sistemleri etkinliği olacak. Etkinlik alanında kat planının yeniden düzenlenmesinin ve alınan önlemlerin ardından SEDEC Komitesi, ATO Congresium’u ziyaret etti ve etkinlik alanını denetledi. Bu denetimin sonucunda Congresium, pandemi döneminde güvenli bir etkinliği mümkün kılmak ve sosyal mesafe hijyen kurallarına uyumu sağlamak için SEDEC Komitesi’nin aldığı önlemlere ek olarak aşağıdaki hazırlık ve düzenlemeleri yaptı.    

 

A KAPISINDAN GİRİLECEK, ASANSÖR KULLANILMAYACAK

 

 Buna göre; bina ve salon girişlerinde sosyal mesafe işaretlemeleri yerleştirilecek, A kapısında termal kamera kullanılacak. A kapısı önüne bariyerleme yapılacak, otoparklardan A kapısına yönlendirme yapılacak. Maskesiz girilemeyecek etkinlikte kayıt masası önüne sosyal mesafe işaretlemeleri yerleştirilecek. Yürüyen merdivenlerde 2 basamak boş bırakılması mesafe işaretleri konulacak, asansörler, misafirlere kullandırılmayacak. Binada iş başlangıç ve sonlarında ilgili alanlarda dezenfeksiyon yapılacak. Temizlik personeli maske ve eldivensiz çalışmayacak. Etkinlik alanında, çeşitli noktalarda sterilizasyon istasyonları olacak.    

 

Binadaki tüm salonlarda yüzde 100 taze havanın sağlanacağı SEDEC 2020’de WC’lerin kullanım kapasitesi yüzde 50’ye düşürüldü.Kaynak:Sanayi Gazetesi

Diğer Haberler