Tarih : 25.03.2017 - 10:47

CeBIT, Dijitalleşmedeki Son Yeniliklerin Adresi Oldu

Bilişim ve teknoloji fuarı CeBIT, 20-24 Mart tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlendi. Japonya'nın konuk ülke olduğu fuarda dijitalleşmedeki son yenilikler tanıtıldı.

 

Sürücüsüz otomobillerden sanal gerçekliğe kadar dijital dünyadaki son yeniliklerin sergilendiği CeBIT Fuarı'nın açılışı, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve konuk ülke Japonya'nın Başbakanı Şinzo Abe tarafından yapıldı. 24 Mart'a kadar süren bilişim fuarına 70 ülkeden 3 bin şirket katılım gösterdi. CeBIT'in bu yılki ağırlık merkezini ‘şirket dijitalleşmesindeki' trendler, öncelikle de orta ölçekli sanayi işletmelerindeki uygulamaları oluştururken tüketiciye hitap eden kullanımlar ise istisna teşkil etti.

 

Hannover'de açıklanan istatistiklere göre yakında yeryüzündeki 50 milyardan fazla internet uyumlu alet birbiriyle iletişim kurabilecek. Akıllı telefonlar, makinelerdeki supaplar ve kendiliğinden yolunu bulan otomobillerdeki algılayıcılar tek bir şebeke bünyesinde bilgi alıp verebilecek. Alman Enformasyon ve Telekomünikasyon Sanayicileri Birliği (BITKOM) Başkanı Thorsten Dirks, ilerde kanalizasyon kapaklarının şebekedeki su seviyesini merkeze otomatikman bildireceğini ve sensör teknolojisindeki gelişmenin insan bedeninden tekstil ürünlerine kadar her alanda kullanılabildiğini anlattı.

Diğer Haberler