Tarih : 28.03.2017 - 11:00

PETROL ve LPG Fuarı TÜYAP'ta gerçekleşti

Ekonomik büyüklüğü 125 milyar liranın üzerinde olan akaryakıt ve LPG sektörü temsilcileri, 30 Mart'ta başlayıp 02 Nisan'da sona eren 13. Petroleum İstanbul Fuarı'nda bir araya geldi.

  

Fuara, uluslararası enerji şirketi Vitol’e satılacağı açıklanan Petrol Ofisi ile Tüpraş, Opet, Aygaz, Shell, BP, Lukoil, Socar, İpragaz, GO, Hypco, Aytemiz, Bpet ve Qplus gibi şirketlerin yöneticileri olmak üzere çok sayıda katılımcıyla gerçekleşti. Fuarda, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu da stant açtı.

 

Enerji Fuarcılık tarafından ilki 1997 yılında düzenlenen Petroleum İstanbul Fuarı'na, akaryakıt ve LPG sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda bayinin de katılımı gerçekleşti.

 

2 Yeni Bölüm

 

Bu yıl Petroleum Istanbul’da iki yeni bölüm açıldı. Bunlardan ilki ‘Aracı harekete geçiren enerji’ başlığı altında CNG, LNG, güneş ile çalışan araçlar, teknolojileri ve ekipmanları bölümü oldu. Bu alan akaryakıt istasyonlarının gelecekteki konsepti anlamında büyük önem arz edecek.

 

Yine ilk kez market ekipmanları ve market ürünlerine özel bölüm tahsis edildi. İstasyonlarda akaryakıt dışı satışlarda önemli yer tutan market ürünleri ve franchise veren markalar bayilerle buluşma fırsatı buldu.

 

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye