Tarih : 26.11.2016 - 09:45

Gastronomi Dünyası Sirha'da Yön Buldu

Sirha İstanbul, 4. yılında yenilikçi içerikleri ile otelcilik ve yiyecek içecek dünyasına yön verdi. Bünyesindeki farklı etkinlikler ve farklı sunumlarla sektörün en kapsamlı fuarı olan Sirha İstanbul, İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırladı. Bu uluslararası etkinlikte ziyaretçiler Anadolu’dan Peru’ya uzanan bir gastronomi şölenine tanık oldu.

 

Etkinliğin amacı

 

Sirha İstanbul 2016’da gıda ve içecek ürünlerinden mutfak ekipmanlarına, pasta ve fırıncılık ürün ve ekipmanlarından mobilya, sofra üstü takımları, tekstil, hijyen ve teknoloji alanında geniş bir yelpazede 450 katılımcı ve marka katıldı. Sirha İstanbul’da her sene olduğu gibi bu fuarda da otel, restoran sahiplerinden yöneticilerine, pasta şefleri, F&B müdürleri, satın alma müdürleri, barmen ve baristalara kadar 13 binden fazla sektör profesyonelini bir araya getirdi.

 

Yöresel ve uluslararası tatlar

 

Peru mutfağı bu sene Sirha İstanbul’a konuk oldu. Peru’dan gelen özel tatlar ziyaretçilerin tadımına sunuldu. Madrid’in ünlü restoranı KENA‘nın Perulu şefi Luis Arevalo özel sunumuyla Peru ürünleri ile mutfakta nasıl fark oluşturulacağının sırlarını paylaştı.

 

Anadolu Lezzet Envanteri projesi Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş, birbirinden değerli ürünlerini üreticileriyle beraber ziyaretçilerle buluşturdu. Şeflerin bu ürünlerle hazırladıkları mönülerden, üreticiler ile yapılan söyleşilere kadar birçok etkinlik Anadolu Lezzet Envanteri projesiyle ziyaretçilere sunuldu.

 

 

 

Kaynak: Dünya Gazetesi

Diğer Haberler