Tarih : 08.10.2022 - 22:58

Avrasya Hırdavat Fuarı’na Hazırlık Başladı

Uluslararası Avrasya Hırdavat Fuarı,  24-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ikinci defa kapılarını açacak.

 

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu, Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri olan hırdavat sektörünün daha da büyümesi için bu fuarın önemli bir rol oynadığını söyledi.

 

Mart ayında ilki yapılan fuarda 110’un üzerinde firma stant açmış, Türkiye dahil 91 ülkeden 10 binin üzerinde sektör profesyonelini ağırlamıştı. Bir sonraki Fuar, eş zamanlı olarak yan yana salonlarda düzenlenecek MATEF, TUBE&STEEL ve FASTENER fuarları ile daha da büyüyecek. Fuarda 200’ün üzerinde yerli ve yabancı firmanın stant açması hedefleniyor.

 

Fuarın KOSGEB desteği kapsamında olduğunu belirten Tecdelioğlu, “Türkiye’deki hırdavat sektörü yılda ortalama 10.6 milyar dolar ihracat yapan dev bir endüstri. 14 bin paydaşı ve 850 bin çalışanı olan büyük bir aileyiz. Bu ailenin buluşma noktası da bu fuardır. İlerleyen yıllarda daha da büyüyeceğine inandığımız bu fuar ile Türkiye’deki hırdavat sektörü, dünya genelindeki hırdavat endüstrisinden daha büyük bir pay alacak.” dedi.Kaynak:Aydınlık

Diğer Haberler