Tarih : 02.10.2016 - 10:23

CNR Avrasya Boat Show Yoğun İlgi Gördü

Dünyaca ünlü mega yat, tekne ve yelkenlilerin yanında sektöre ait tüm aksesuar ve ekipmanların da sergilendiği “CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı” yoğun ilgi gördü.

 

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) iş birliğinde düzenlenen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, yerli ve yabancı deniz tutkunları tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Ataköy Mega Yat Marina’da 27 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuarda, deniz suyunu içme suyuna dönüştüren yatlardan, enerjisini güneşten alan katamarana kadar pek çok ilgi çeken yat, tekne ve yelkenlinin yanı sıra, deniz severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sektöre ilişkin aksesuar ve ekipmanlar da sergilendi.

 

Aralarında Absolute, Fairline, Galeon, Prestige, Sea Ray, Numarine, Dufour Yatchs gibi dünya markalarının yer aldığı 300’ün üzerinde markanın katılımı ile organize edilen fuarda, öne çıkan tasarımlardan biri de katamarandan tasarlanan yüzen ev oldu.

 

Fuarın gözdeleri arasında olan yüzen ev 1 oda, 1 salon rezidanstan daha fazla konfora sahip. Dış kaynaklı enerjiye ihtiyaç duymayan yüzen ev, tüm enerjisini üzerindeki güneş panelleri aracılığıyla karşılıyor. Mutfak, salon, 2 banyo ve 2 odaya sahip olan katamaranda 6 kişi bir arada yaşama imkanı bulabiliyor.

 

Özellikle Avrupa ve Orta Doğu pazarına olan ihracatı artırmak hedefi ile 20 günde tasarlanan yüzen ev, fuarın daha ilk gününde alıcısını buldu. 180 bin Euro değerindeki katamaran iki Türk deniz sever tarafından satın alındı.

 

Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen fuara gelen yabancı ziyaretçilerin yerli üretim tekne ve yatlara da ilgisi büyük oldu.

 

Özellikle ABD ve Dubai’den gelen ziyaretçiler el yapımı ve yerli üretim olan Big Eagle ile ilgilendiler. 28 metre uzunluğu ile CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’nın en büyük yerli üretim motor yatı olan Big Eagle, 2 milyon 600 bin Euro değerinde.

 

Diğer Haberler