Tarih : 09.07.2017 - 12:42

DÜNYA PETROL KONGRESİ İLK KEZ İSTANBUL'DA

22. Dünya Petrol Kongresi'nin resmi açılışı, 9 Temmuz'da yerli ve yabancı üst düzey yetkililerin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı. 

 

İstanbul'da "Enerji Geleceğimize Köprüler" temasıyla düzenlenen 22. Dünya Petrol Kongresi'nin resmi açılış töreni, 9 Temmuz'da yerli ve yabancı üst düzey yetkililerin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.


 

50 FARKLI ÜLKEDEN 150 KATILIMCI DÜNYA PETROL SERGİSİ'NE KATILIYOR

 

Öte yandan, SOCAR da ortak ev sahibi sponsor olarak kongreyi destekleyen önde gelen petrol ve gaz şirketleri arasına girerken, ayrıca 50 farklı ülkeden 150 katılımcı kongre kapsamındaki Dünya Petrol Sergisi'ne katılıyor.

 

BU YIL "ENERJİ GELECEĞİMİZE KÖPRÜLER" TEMASIYLA DÜZENLENİYOR

 

İlki 1933 yılında düzenlenen ve bu yıl İstanbul'da, "Enerji Geleceğimize Köprüler" temasıyla düzenlenen 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamındaki yuvarlak masa toplantıları, çalışma grupları ile teknik forumlar ve panellerde, petrol sektörü ile konvansiyonel ve ankonvansiyonel kaynakların geleceği, enerji verimliliğine yönelik küresel politikalar, altyapı ve yatırım imkanları ile düşük karbonlu çözümler ele alınacak.


Ayrıca etkinlik çerçevesinde, ev sahibi ülke Türkiye'nin petrol ve gaz sektöründeki gelişiminin değerlendirileceği oturumlar düzenlenecek.

 

KAYNAK: Sabah

Diğer Haberler