Tarih : 14.12.2019 - 12:51

UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun!

Türkiye'de fuar organizasyonu yetki belgesi bulunan 70 civarında firmanın desteği ile kurulan UFYD Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği ilk toplantısını Florya Elite Business Otel'de gerçekleştirdi.

 

Toplantıya başkanlık eden İpekyolu Fuarcılık Direktörü Mahmut Er, katılımın yoğun olmasından son derece memnun olduklarını belirterek, Anadolu başta olmak üzere katılım sağlayamayan kalan davetliler için yeni bir toplantı düzenleyeceklerini ifade etti. Parantez Grup Genel Müdürü Zübeyde Kavraz'ın geçici başkan seçildiği toplantıda tüm davetliler kendilerini tanıtarak UFYD'nin kuruluşundan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Derneğin kuruluş amacının fuarcılık sektöründe Türkiye'nin hakettiği yeri kazanmasını sağlamak ve organizatörler olarak ortak sorunlara çözüm aramak olduğu vurgulanırken, derneğin hedeflerinin ise; Türkiye fuarcılık sektörünün ortak sorunlarının çözümü için birliktelik oluşturmak, sektördeki tekelleşmenin önüne geçerek üyelerinin haklarını korumak ve eşitlikçi bir ortamda gelişmelerine katkı sunmak, üyelerini devlet kurumları nezdinde temsil etmek ve tüm sektör mensuplarının ortak menfaatlerine yönelik kararların alınmasına aracılık etmek, sektörün uluslararası arenadaki prestijini ve kabul edilebilirliğini yükseltmek, sektörün gelişimine katkı sağlayacak konferans, eğitim, seminer gibi etkinlikler düzenlemek, üyelerinin gerçekleştirdiği fuarlarda mevcut katılımcılarının ihracatını arttıracak çalışmalar yapmak olduğu açıklandı.

 

Toplantıda en çok vurgu yapılan konular; fuar salonu yetersizliği, mevcut salonlara ulaşımda yaşanan zorluklar ve haksız rekabet oldu. Yeni derneğin üyelik formu ve lansman dosyası tüm davetliler ile paylaşıldı ve güçbirliği için dernek üye sayısını artırmanın önemine değinildi.

UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun! UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun! UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun! UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun! UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun! UFYD Kuruldu. Hayırlı Olsun!

Diğer Haberler