Tarih : 02.10.2016 - 10:25

Küresel Metalurji Sektörünün Üçlü Fuarı Bitti

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Global metalurji sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan ANKIROS 2016 – “13. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, ANNOFER 2016 – “12. Uluslararası Demirdışı Metaller, Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve TURKCAST 2016 – “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı”, sona erdi. 

 

GLOBAL METALURJİ SEKTÖRÜNDE PRESTİJİN ODAK NOKTASI ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 FUAR ÜÇLÜSÜ

 

Bu yıl da Avrasya bölgesinde metalurji sektörününen büyük organizasyonu olan ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST Fuarları en gelişmiş teknolojilerin ürünlerini tanımaya fırsat vermekle birlikte, her ihtiyaca uygun üretici alternatifler ile farklı beklentilere geniş çaplı bir çözüm yelpazesi sundu.

 

ANKIROS/ANNOFER 2016 Fuarları, demir-çelik, seramik, cam, haddehane malzemeleri, indüksiyon ve ergitme ocakları, refrakter malzemeleri, döküm, kumlama ve kalıplama makinaları ve mikserler, ark ocakları, demir-çelik tesisleri için makine ve ekipmanlar, ısıl işlem fırınları, kontrol ve test cihazları, hammadde ve sarf malzemeleri,enjeksiyon presleri, endüstriyel fırınlar gibi metalurji sektörü ile ilgili tüm ürünlere tek bir çatı altında ulaşmaya olanak sağladı.

 

TURKCAST 2016 ise Otomotiv ve Yan Sanayi, Beyaz Eşya, Çimento, İnşaat, Savunma ve Havacılık, Gemi Yapımı, Demiryolu ve Taşımacılık, Petrokimya, Enerji, Her Türlü Ağır Sanayi, Tarım Makinaları, İş ve İnşaat Makinaları başta olmak üzere daha pek çok sektörden fuarı ziyaret eden yerli ve yabancı döküm alıcılarıyla, Türkiye’nin sektöründe lider döküm üreticilerini bir araya getirdi. Fuarı ziyaret eden döküm alıcıları ihtiyaçları konusunda, fuar katılımcısı dökümhaneler ile her türlü teknik ve ticari konuda bilgi paylaşımı yapma imkanına sahip oldu.

 

TÇÜD - Türkiye Çelik Üreticileri Derneği tarafından desteklenen ANKIROS Fuarında, dünyanın her köşesinde ürünleri kullanılan, büyüyen kapasiteleri ve gelişen rekabet gücüyle global çelik piyasasının en önemli tedarikçilerinden biri olan Türk demir-çelik üreticileri, haddehaneler ve çelik servis merkezleri ve sektörün global tedarikçileri  kendileri için oluşturulan çelik özel bölümünde sergileme yaptı. ANKIROS 2016, katılımcılarına ve ziyaretçilerine, sektöre yön veren çelik üreticileri ile sektörün global tedarikçilerini buluşturan özel hollerde, profesyonel bağlantılarını güçlendirme ve verimli iş ortaklıkları kurma fırsatı sağladı.

Diğer Haberler