Tarih : 29.04.2023 - 00:04

Salone del Mobile Milano Fuarı'nda Türk Mobilyası Rüzgarı Esti

Mobilya sektörünün uluslararası arenada bir ölçütü haline gelen ve 1961 yılından beri düzenlenen Salone del Mobile Milano Fuarı MOSDER üyelerinden yoğun ilgi gördü. Bu yıl 181 ülkeden ziyaretçiyi ağırlayan fuarda 2 bin katılımcı marka yer aldı. İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen ve kendi alanında dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen fuar 18-23 Nisan tarihleri arasında yeni dünya tasarımlarından sürdürülebilir yeniliklere kadar mobilya sektöründeki son teknolojiyi ziyaretçilerle buluşturdu.

 

MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Salone del Mobile Milano Fuarı sektörümüz için oldukça önemli bir fuar. Ziyaretçi katılımı arasından 2022 yılına göre %15’lik bir artışla 307.418 kişinin ağırlandığı büyük bir organizasyondan söz ediyoruz. Bu derece önemli bir etkinlikte biz de üyelerimizle yer aldığımız için oldukça gururluyuz. Türkiye ekonomisinin gücü olan mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya çapında bir marka haline getirmek ve sesimizi uluslararası arenada duyurmak öncelikli amacımız. Milano Fuarı ile bunu başardığımıza inanıyorum. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye mobilya sektörü dış pazarlara yönelik, dünya standartlarına uygun, özgün tasarımlarıyla öne çıkan bir endüstri haline geldi” ifadelerini kullanarak fuarda Türkiye’yi temsil eden markaları kutladı.

 

Salone del Mobile Milano Fuarı’ndan Büyük Başarı

 

Milano Fuarı 31 ülkeden 550 genç tasarımcı, 18 ülkeden 28 tasarım okulu ve üniversite dahil olmak üzere 37 farklı ülkeden 2 bin katılımcı markayı ağırlamanın yanı sıra %47’si yurtdışından olmak üzere 5.400 akredite gazeteci tarafından takip edildi. Fuarda Çin, İtalya’nın ardından ilk ülke konumuna geri dönerken onu Almanya, Fransa, ABD, İspanya, Brezilya ve Hindistan izledi. Organizasyonu değerlendiren Salone del Mobile Milano Fuarı Başkanı Mario Porro, “Bu yıl 61.’si düzenlenen fuar uluslararası bir başarı göstererek beklentileri aştığı için çok mutluyuz. Yeni deneyimler yaratmak adına çok sıkı çalışarak ortaya koyduğumuz katılımcı sayısı bunu kanıtlar nitelikte. Aynı zamanda fuara ziyaretleriyle yeni değerler ortaya koyan ziyaretçilerimize minnettarız” dedi.

 

6 gün boyunca devam eden fuarda Türkiye’den; Bykepi, Casa ve Ndesign gibi Türk markaları son teknoloji ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Diğer Haberler