Tarih : 20.12.2018 - 14:17

FUARCILIK SEKTÖRÜNDE YILIN SON BULUŞMASI

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından geleneksel olarak organize edilen ve fuarcılık sektörünü 2018 yılında son kez bir araya getiren iş yemeği 19 Aralık akşamı Üsküdar'da yer alan Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirildi. Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdür Vekili Haluk Kanca'nın ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe fuarcılık sektörüne yön veren organizatörler, fuar ve kongre alanları yöneticileri ve medya mensupları iştirak etti.

 

Oldukça neşeli ve samimi bir ortamda gerçekleşen organizasyonda konuşulan ana konu 2018 yılında başlayan ve 2019 yılında da devam etmesi beklenen küresel ve ulusal ekonomik daralmanın fuarcılık sektörüne etkisi oldu. Yemekte bir konuşma yapan Genel Müdür Vekili Haluk Kanca da bu konuya değinerek Dünya Ticaret Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi yönetimi olarak sektörün önünü açacak ve rahatlatacak bir politika yürüttüklerini söyledi. Kanca, 2019 kiralamaları ile bu günlerde başlayan 2020 yılı alan kiralamaları arasında yalnızca %10 zam farkı yansıtmalarını bu politikalarına örnek olarak gösterdi.

 

Ülkemizin potansiyelinin farkında olduklarını ve kısa süre içerisinde ekonomik dalgalanmanın yerini daha istikrarlı bir ortama bırakacağına inandıklarını söyleyen Kanca, sektörün dayanışmasına katkıda bulunmaya hazır olduklarını ifade etti. İstanbul Fuar Merkezi'nde son üç yılda ortalama 50 civarında fuar için yılda 100 adet salon kiraya verdiklerini söyleyen Haluk Kanca, yıl içerisinde tekrar kendilerinin kontrolüne geçen 2 numaralı salon için tek fuarlık kiralama tekliflerine sıcak baktıklarını ifade etti. Bereketin ve bolluğun simgesi olan nar objelerinin misafirlere hediye edilmek üzere masalara konulduğunu belirten Kanca, teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Gecede fuaraktuel.com'u temsilen Kurumsal Tanıtım Grubu Genel Müdürü İsmail Aslan ve Genel Yayın Yönetmeni Saim Bozdemir hazır bulundu.

FUARCILIK SEKTÖRÜNDE YILIN SON BULUŞMASI FUARCILIK SEKTÖRÜNDE YILIN SON BULUŞMASI FUARCILIK SEKTÖRÜNDE YILIN SON BULUŞMASI FUARCILIK SEKTÖRÜNDE YILIN SON BULUŞMASI

Diğer Haberler