Tarih : 19.10.2022 - 00:52

Türk Mobilyası Dünya Fuarlarında Görücüye Çıktı

İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği katıldığı fuar ve organizasyonlarla Türk mobilyasını dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Birlik, eylül ayında katıldığı 3 fuarla Almanya, İspanya ve Cezayir'de Türk mobilyasını tanıtarak milyar dolarlık işbirlikleri için görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Ülkemiz mobilya sektörünü uluslararası pazarda temsil eden ve ihracat rakamlarının en üst seviyeye çıkması için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği; eylül ayında Almanya Bad Salzufen’de gerçekleşen M.O.W., İspanya'nın Valencia şehrinde düzenlenen Feria Habitat Valencia ve Cezayir'in başkenti Cezayir'de düzenlenen Algeria Woodtech fuarına katılarak hem Türk mobilyasını tanıttı hem de gelecek yılların fuar organizasyon ve etkinliklerinin yol haritasını çizmek adına incelemelerde bulundu.

 

Gelecek Yıllara Hazırlık

 

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, 40 ülkeden katılan 500’den fazla firmanın ürünlerini sergilediği ve 66 farklı ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerin katılım gösterdiği M.O.V. fuarına yönetim kurulu üyeleriyle birlikte katılarak bir yandan gelecek yıllarda fuara yönelik organizasyon ve etkinliklerin yol haritasını çizerken bir yandan da Almanya mobilya pazarının geldiği son durum üzerine incelemelerde bulundu. Yetkililer Avrupa’nın merkez mobilya pazarı konumunda olan ve zincir mağaza uzmanları, geleneksel mobilya satıcıları ve satın alma derneklerine hitap eden M.O.V.’da sektörün önemli temsilcileriyle de görüşme imkanı ve sergilenen geleneksel mobilyalar, genç yaşam ve döşemeli mobilyaları inceleme fırsatı buldu.

 

Türk Mobilyası Ziyaretçilere Tanıtıldı

 

İspanya'nın Valencia şehrinde düzenlenen Feria Habitat Valencia fuarına info stand ile katılan İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği; Türk mobilyasını dünyanın çeşitli ülkelerinden fuara katılan ziyaretçi ve satın almacılara tanıttı. 2022 yılı Dünya Tasarım Başkenti unvanını taşıyan Valencia'da gerçekleştirilen fuarda ülkemizi İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Özkan, Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Güleç ve Genel Sekreter Vekili Doğuş Tozanlı temsil ederken fuar ziyaretçisi sektör profesyonellerine Türkiye mobilya sektörü ile ilgili bilgi verildi.

 

Türkiye Tanıtım Standına Yoğun İlgi

 

İstanbul İhracatçıları Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından organize edilen Türkiye Tanıtım Standı, Cezayir'in Başkenti Cezayir'de düzenlenen Algeria Woodtech 2022 Fuarı'nda yer aldı. Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş, Cezayir Sanayi Bakanlığı Genel Sekreteri Salah Eddine Belbrik, Cezayir Ticaret Müşaviri Murat Ersoy ve Cezayir Ticaret Müşavir Yardımcısı Mehmet Emin Yiğitbaşı’nın katılım gösterdiği Türkiye Tanıtım Standı’na ayrıca Bangladeş'in Cezayir Büyükelçisi Muhammad Zulqar Nain de ziyarette bulundu.

 

 

10 ülkeden 69 katılımcının yer aldığı fuarda Türkiye Milli Katılımı kapsamında 32 adet Türk firması yer aldı. Cezayir Sanayi Bakanlığı Genel Sekreteri Belbrik’in uluslararası ortaklıklar için bir fırsat olarak değerlendirdiği organizasyonda Türkiye tanıtım standına birçok ülkeden ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

 

Diğer Haberler