Tarih : 21.12.2016 - 11:21

Interpack 2017'ye Yoğun İlgi

interpack 2017, fuarın 55 yıllık tarihinin en yüksek katılımcı talebiyle karşı karşıya bulunuyor. Resmi katılım başvurusu süresinin sona erdiği tarihte, ambalaj sektörü ve bu sektörle bağlantılı proses teknolojileri için dünyanın en önemli uluslararası etkinliği olan interpack için yapılan katılım başvuruları Düsseldorf Fuar Merkezi’nin 19 salon ve 262.400 metrekarelik kapasitesinin %20 üzerine çıktığını görülüyor. Önümüzdeki yıl 4 – 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarda yine yaklaşık 2.700 katılımcı temsil edilecek. Katılımcı firmalar Düsseldorf’a 60 dolayında farklı ülkeden gelecekler. interpack 2017’ye paralel olarak gerçekleşecek ikinci fuar olan “components, special trade fair by interpack“ için tahsis edilen sergi alanının 2014 yılına kıyasla iki kattan fazla artırılmış olmasına rağmen, burada da hiç boş yer kalmadığı görülüyor.

 

Alman Tesis Üreticileri Birliği (VDMA) desteğiyle ele alınacak özel konu “Endüstri 4.0”

 

Ambalaj teknolojileri ve bunlarla bağlantılı üretim süreçlerinin yanısıra gıda ürünleri, içecekler, tatlı ve unlu gıdalar, ilaç, kozmetik, gıda dışı tüketim ürünleri ve endüstriyel ürünler için kullanılan ambalaj malzemelerine yönelik ürün ve çözümler sunan firmalar için interpack gerek kapsam gerekse uluslararası niteliği açısından eşsiz bir platform oluşturuyor. Katılımcı firmaların sunacağı ürünler yenilikçi gelişmelerin ele alınacağı özel konularla desteklenecek. interpack 2017 ‘nin ana konusunu, Alman Makine ve Tesis Üreticileri Birliği (VDMA) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Endüstri 4.0” oluşturacak. VDMA standında yer alacak bu teknoloji etkinliği çerçevesinde ürün güvenliği, ürün sahteciliğinin önlenmesi ve kişiselleştirilmiş ambalajlar alanında yeni uygulama olanakları sunan ambalaj makineleri ve proses teknolojileri tanıtılacak ve uygulamaya yönelik çözümler ve uygulama örnekleri sunulacak.

 

SAVE FOOD konulu innovationparc

 

SAVE FOOD konusu interpack 2017 kapsamında tekrar ele alınıyor. “innovationparc” özel etkinliği çerçevesinde gıda kayıplarını ve gıda israfını engelleyecek ambalajlama konseptleri ve çözümleri tanıtılacak. Bu bağlamda aynı zamanda Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından ulusal düzeyde düzenlenen SAVE FOOD Ambalaj Ödülleri’ne hak kazanan başarılı örnekler de sunulacak. interpack öncesinde belirlenen ödüllü ürünler fuar çerçevesinde WorldStar yarışması kapsamında bir kez daha yarışacaklar. innovationparc çerçevesinde ayrıca katılımcı firmaların geliştirmiş oldukları çözüm ve konseptleri tanıtabilecekleri bir forum yer alacak. innovationparc etkinliği – 2014 yılında olduğu gibi – yine 2 ve 3. fuar salonlarının arasında kurulacak dev bir çadırda gerçekleşecek. 

 

Bunların yanı sıra fuarın ilk günü Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) katılımıyla 3. Uluslararası SAVE FOOD Kongresi düzenlenecek.

 

components etkinliği bu yıl interpack ile tamamen eşzamanlı düzenleniyor

İlk kez interpack 2014’e paralel olarak gerçekleşen “components, special trade fair by interpack” 2017 yılı için belirgin şekilde yenilendi. Ziyaretçiler bu etkinliği Düsseldorf Fuar kompleksinin merkezi bir noktasında yer alacak olan yaklaşık 5.000 metrekarelik geçici 18. salonda izleyebilecekler. Ek fuar salonu 10 ve 16. salonlar arasına kurulacak ve interpack süresince fuarı destekleyici ürünlerin sunulacağı bir mekan oluşturacak.

 

100 dolayında yan sanayi kuruluşu, yani tahrik, kumanda ve sensör teknolojileri, endüstriyel görüntü işleme sistemleri, elleçleme teknikleri ve çeşitli makine aksamları üreten firmalar bu bölümde kendi standlarıyla yer alacaklar. Tüm interpack ziyaretçileri ve katılımcıları “components” fuarını ücretsiz gezebilecekler.  www.packaging-components.de sayfasından daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Fuar ziyaretine ilişkin online hizmetler

 

Ziyaretçiler fuar öncesinde www.interpack.de web sitesinde fuar ziyaretlerini etkin bir biçimde planlayabilmelerini sağlayacak yararlı bilgiler ve hizmetler bulacaklar. Katılımcı veri bankası yardımıyla kişiselleştirilmiş salon planları oluşturabilme, katılımcılarla temas kurabilmek için arabuluculuk hizmetinden yararlanabilme ve katılımcı firmaların sunacağı yenilikler hakkında bilgi edinebilme gibi olanaklar da bu sayfa üzerinden ulaşılabilen hizmetler arasında yer alıyor. Duyarlı (responsive) tasarım sayesinde web sayfası daha küçük ekranlı mobil cihazlar üzerinden de eksiksiz olarak izlenebiliyor.

 

Ziyaretçilere ayrıca iPhone ve Android uygulamaları da sunuluyor. Bu uygulamaları kullanarak katılımcılara ve etkinliklere ilişkin güncel bilgilere, salon planlarına ve katılımcı firmaların irtibat ve ürün bilgilerine, randevu talep formlarına ulaşılabileceği gibi ilgilenilen katılımcı firmaya not bırakılabiliyor. Yapılacak tüm işlemler, işlemin yapıldığı cihazdan bağımsız olarak, tüm platformlarda yer alacak. interpack Fuarı’nın web sitesinde ayrıca otel rezervasyonu yapabilme olanağı ve Düsseldorf ziyaretinizi en iyi şekilde planlayabilmeniz için kültürel etkinlikler hakkında bilgiler de yer alıyor. Fuar hazırlıklarına ilişkin hizmetler hakkında özet bilgilere www.interpack.de/Messevorbereitung sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca yine www.interpack.de web sayfası üzerinden interpack Magazin’e ulaşabilir ve güncel sektörel trendlere ilişkin ilginç makaleleri okuyabilirsiniz. Yine bu bölümde bilgilendirici grafikler ve sektörel uzmanlarla yapılan röportajlara da yer veriliyor.

 

Fuar açılış saatleri ve giriş ücretleri

 

 

interpack 2017 Fuarı 4 – 10 Mayıs 2017 tarihleri arasında hergün 10.00 – 18.00 saatleri arasında gezilebilecek. Fuar giriş biletleri Aralık 2016’dan itibaren elektronik bilet (eTicket) olarak internet üzerinden online satın alınabilecek. Günlük bilet www.interpack.de üzerinden online olarak 52 € (fuar girişinde 65 €) karşılığında temin edilebilecek. Öğrenciler ve stajyerler ise fuar girişinde 15 € karşılığında bilet satın alabilecekler. Üç günlük abonman bedeli online satışta 105 €, fuar girişinde ise 130 € olarak belirlenmiş bulunuyor. Online olarak temin edilecek elektronik giriş kartları (eTicket) doğrudan bilgisayar üzerinden basılabilecek. interpack 2017 fuar giriş biletleri ve katılımcı kartları ile fuara geliş ve dönüşlerde –Düsseldorf ve yakın çevresindeki şehirleri de kapsayan - Rhein-Ruhr (VRR) bölgesindeki kamu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmak mümkün olacak.

Diğer Haberler