Tarih : 31.01.2019 - 16:21

MESSE STUTTGART'TAN FUARAKTUEL'E ZİYARET

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, Pazarlama Direktörü Serkan Köktay ve Teknik Direktörü Ümit Çelik Fuaraktuel.com ofisini ziyaret etti. Oldukça samimi bir havada geçen toplantıda Fuaraktuel Genel Yayın Yönetmeni Saim Bozdemir ile Editör Celaleddin Çağlayan hazır bulundu.

 

Türk fuarcılık sektörünün gündemindeki konuların kapsamlıca ele alındığı ziyarette, Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, başta Ankara'da 07-10 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek IBAKTECH Fuarı olmak üzere Messe Stuttgart'ın portföyündeki tüm fuarlarla ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

 

Fuaraktuel'in sorularına Ufuk Altıntop'un verdiği cevapları içeren röportajı aşağıda aynen yayınlıyoruz.

 

Şimdiye kadar düzenlediğiniz önemli fuarlar hangileridir?

 

"Messe Stuttgart Ares şirketi olarak Türkiye’de düzenlemekte olan 6 fuar ile 4 ayrı sektöre hizmet vermekteyiz. 

 

Bunların içerisinde en büyüğü 2 senede bir İstanbul’da 50.000 metrekarelik brüt alanda, 26-29 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 13. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı olan IBAKTECH fuarıdır. 

 

4. Kere düzenlenecek olan IBAKTECH Ankara fuarımız 10.000 metrekarelik brüt alanda 7-10 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir. "

 

Başka ülkelerde etkinlikleriniz bulunuyor mu?

 

"Stuttgart'taki ticaret fuarı ve konferans işi büyümeye devam ediyor. 2018 senesinde yeni inşa edilen 10. Salonla beraber % 15 daha geniş fuar alanına sahip olundu ve Avrupa'nın en dolu fuar alanlarından biriyiz.

 

52 ülkede temsilciliği bulunan şirketimizin 2018 senesinde Stuttgart’ta düzenlenen 65 ticaret fuarına 1.36 milyondan fazla ziyaretçi geldi. 2018 yılında Stuttgart fuar alanında rekor bir sayı olan 23.571 katılımcı temsil edildi.

 

Genişleyen fuar alanından en çok Messe Stuttgart'ın veya konuk etkinlik organizatörlerinin düzenlediği daha büyük etkinlikler kazanç sağlıyor.  Dolayısıyla, seyahat fuarı CMT, gastronomi fuarı INTERGASTRA/GELATISSIMO, dünyanın öncü panjur, kapı ve güneş koruma sistemleri fuarı R+T, metal işleme sanayisinin buluşma noktası AMB ve lojistik fuarı LogiMAT gibi 2018 yılında düzenlenen çeşitli fuarlarda hem katılımcı hem de ziyaretçi sayılarında rekor seviyelere ulaşıldı. 

 

Messe Stuttgart, Çin, Brezilya ve Türkiye'de düzenlenen ve 2.000'den fazla katılımcı ve 150.000'den fazla ziyaretçi çeken 12 başarılı etkinliğiyle, 2018 yılında da bir önceki yılın olumlu gelişimini sürdürdü."

 

IBAKTECH ne ile ilgili bir fuardır? Düzenlediğiniz fuarların yararları ve katkıları nelerdir?

 

"Global ekonomi önemli zorluklarla yüzleşirken, uluslararası ticaret fuarlarının inovasyon, teknoloji ve iş ilişkileri platformları olarak önemini vurgulamak daha da değerli hale geliyor. IBAKTECH fuarları başarılı ticaret fuarlarının zorlu zamanlarda bile dünyanın her yerinden insanları bir araya getirmede ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

 

IBAKTECH fuarlarının olumlu şekilde gelişmeye devam etmesinden ve müşterilerimizin sadece Türkiye’nin iç pazarına değil, Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve Asya pazarlarına hitap eden Türkiye’deki bu pazarlama platformunu desteklemesinden çok mutluyuz. Dünyanın birçok bölgesindeki siyasi istikrarsızlığa rağmen güçlü iç pazarıyla Türkiye, bölgesinde ekonomik bakımdan önemli bir güven kaynağıdır ve öyle olmaya da devam edecek.

 

Messe Stuttgart, fırıncılık ve pastacılık konusunda düzenlenen ticari fuarlardaki uzmanlığını açıkça ortaya koymaya devam ediyor: Stuttgart’ta 21-24 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz SÜDBACK ile fırıncılık ve pastacılık konusuna 40 yıldır hizmet etmeye devam ediyoruz."

 

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye