Tarih : 05.02.2017 - 10:20

Sektörün Avrasya'daki Kalbi Tüyap'ta Attı

Türkiye'nin ve dünyanın lider iplik üreticilerinin son trendlerini ve en yeni ürünlerini sektör ile buluşturduğu İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

İplik sektörünün en büyük üreticilerinin, yüksek performanslı ve üstün kaliteli ürünlerini sergilendiği fuar, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için ticari fırsatlar sundu.

 

Türkiye, Avrupa ve Yakın Coğrafya’dan üretici, tedarikçi, ithalatçı firmaları bir araya getiren, binlerce tekstil üreticisinin ziyaret ettiği, satın alım yaptığı fuar, bu yıl da sektör temsilcilerini bir araya getirdi.
 
 
İstanbul İplik Fuarı’nın 2016’daki Büyük Başarısı

 

2016 Şubat ayında düzenlenen Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nı 77 ülkeden 7.954 ziyaretçi yoğun bir ilgiyle takip etti. Dünya’nın 2.en büyük ve en kapsamlı iplik fuarı konumuna gelen fuar, 17 ülkeden 233 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşti.

 

İplik sektörünün yeni pazarlara açılması hedefiyle uluslararası pazarlama faaliyetlerine ağırlık verilen fuarda, Tüyap davetlisi olarak gelen profesyonel alım heyetleri, katılımcı firmalarla buluşturuldu. Etkin pazarlama çalışmaları ile ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul İplik Fuarı, sağladığı ihracat fırsatları ile katılımcı firmalardan tam not alarak son 13 yılın en başarılı iplik fuarı oldu. Katılımcı firmalar ziyaretçi sayısı ve niteliğinden memnun kalırken, potansiyel müşteriler ile bir araya gelerek verimli bir fuar geçirdiler.

 

Sektörler Arası Sinerjinin Gücü

 

İplik üreticilerinin tüm güçleriyle yer aldığı 14. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı ile tekstil sektörüne yeni bir soluk katan, Türkiye'nin ve dünyanın lider makine üreticilerinin yer aldığı 'Knitting Tech 2017' 26. Uluslararası Örgü, Çorap, Nakış, Dar Dokuma, Baskı Makineleri ve Yan Sanayileri Fuarı aynı tarihte gerçekleşti.

 

Türkiye'nin ve dünyanın lider makine üreticilerinin yer aldığı KNITTING TECH; triko, çorap ve örme kumaş üretiminde kullanılan makinelerin tamamını tek çatı altında topladı.

 

Yurt içinden ve yurt dışından gelen katılımcı firmaların en son trendler ve en yeni ürünlerini sektör ile buluşturduğu İstanbul İplik Fuarı’nda, viskon, viskon karışımlı, akrilik, akrilik karışımlı, polyester, pamuk, elastan, yün, polipropilen, polyamid, keten, naturel, rejenere, metalik, teknik, dikiş, nakış, naylon, el örgü, tekstüre, ipek, fantezi iplik çeşitleri, elyaflar, bobinler, masura ve makaralar bir arada sergilendi.

Diğer Haberler