Tarih : 22.08.2016 - 09:34

CeBIT Bilişim Eurasia İptal Edildi

CeBIT fuarlarını düzenleyen Deutsche Messe, Türkiye’deki mevcut siyasi koşullar nedeniyle Ekim ayında düzenlenmesi planlanan CeBIT Bilişim Eurasia'nın iptal edildiğini duyurdu.

 

Fuar sözcüsü Wolfgang Kossert, yaptığı açıklamada fuarın 2017 yılı Mart ayında İstanbul'daki WIN Otomasyon Fuarı ile birleştirileceğini ifade etti. Fuarın iptaline gerekçe olarak, Türkiye'deki siyasi huzursuzluklar ve uluslararası katılımcıların çekinceleri gösterildi.

 

Fuarın Dış Pazar Sorumlusu Andreas Gruchov, "Asyalı firmalar gibi pazar öncülerinin fuara katılımla ilgili çekinceler yaşamaları bekleniyorsa, hatta bazıları çoktan katılımlarını iptal ettilerse, başka seçenekler aramanın zamanı gelmiştir” şeklinde konuştu.

 

CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nın bu yıl 13-15 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanıyordu. Fuarın resmi sayfası üzerinden 18 ülkeden katılımcı, 84 ülkeden ziyaretçi ve 705 fuar katılımcısı ve sponsor firmanın yer alacağı duyurulmuştu. İnternet sayfası üzerinden fuarın iptal edildiği ve yeni tarihin belirleneceği mesajı yayınlandı.

 

Diğer Haberler