Tarih : 01.12.2017 - 09:04

SSTD 2018 Hedeflerini Belirledi

Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği (SSTD) Yönetim Kurulu, 2018 yılı hedeflerini belirlemek için bir araya geldi.

 

SSTD Yönetim Kurulu Başkanı Kemalettin Solmaz, SSTD Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Aslan, Gökhan Akbulut, Suvat Altun, Fuar Plus Genel Müdürü Erdinç Bulut ve SSTD Genel Koordinatorü Semiha Kan'ın iştirak ettiği toplantıda SSTD'nin etki alanını genişletmek ve tanınırlığını artırmak adına önemli kararlar alındı. Bu doğrultuda 2018'de gerçekleştirilecek Türkiye Tasarım Haftası'nda (Design Week Turkey) SSTD olarak yer alabilmek için bir proje kurgulanmasına ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile görüşmelerin başlatılmasına karar verildi. Ayrıca halihazırda kullanılan SSTD web sitesinin yenilenmesi ve interaktif bir özellik kazandırılması uygun görüldü.

 

Bunun yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında; fuar alanlarında oluşan atık malzemelerin değerlendirilmesi için İhtiyaç Haritası iş birliği ile ihtiyaç sahibi okullara ve hayvan barınaklarına yönelik daha önce kurgulanan geri dönüşüm projesinin hayata geçirilmesi için Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK) da projeye dahil edilerek yeniden planlanması kararı alındı.

 

2018 yılında SSTD üyesi firmalara verilmek üzere Sertifika Tasarımı yapılmasının da konuşulduğu toplantıda son olarak; derneğin yazılı etik kurallarının tüm üyelerin katkıları ile oluşturulması ve derneğin web sitesinde bu kuralların yayınlanması konusunda mutabık kalındı.

 

Toplantıda alınan kararların yanı sıra, Uluslararası Fuar ve İş Etkinlikleri Rehberi sloganıyla yayın yapan Fuar Plus Genel Müdürü Erdinç Bulut ise, SSTD'ye verilen desteğin güçlendirilmesi amacıyla fuarplus.com veritabanında yer alan yaklaşık 500 stand dekorasyon firmasından dernek üyesi olanların yanına SSTD logosunun koyularak ayırt edilebilir kılınması önerisinde bulundu. Bulut'un önerisi toplantıda bulunan dernek üyelerinden olumlu geri dönüş aldı.

 

Gelecek yılın hedeflerinin ana hatlarıyla belirlendiği toplantı, Aralık ayının sonlarına doğru genel kurul toplantısı yapılması kararıyla sona erdi.

 

SSTD'DE YENİ GÖREV

 

Öte yandan, SSTD, kadrosunu genişleterek Genel Koordinatörlük pozisyonuna yeni bir isim getirdi. Endüstriyel tasarımcı Semiha Kan, 23 Kasım 2017 itibariyle SSTD Genel Koordinatörü olarak göreve başladı.

 

SSTD Genel Koordinatörü Semiha Kan, 1983 yılında Mersin’de doğdu. 2007 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Endüstri Ürünleri tasarımı üzerine yaptığı yüksek lisansını tamamladıktan sonra doktorasını İtalya'da gerçekleştiren Kan, aynı zamanda ETMK İstanbul İl Başkanı olarak da görev yapıyor.

 

Diğer Haberler