Tarih : 08.10.2018 - 10:19

SEKTÖR DEVLERİ REKOR ZİYARETÇİYE HAZIRLANIYOR

 

31. Ağaç İşleme Makinesi ve 21. İntermob Fuarları 13 – 17 Ekim 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde,  yerli ve uluslararası ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor.


2017 yılında, 14 salon ve 120.000 m2 sergi alanında, 34 ülkeden 842 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşmiş Ağaç İşleme ve İntermob fuarları, 74.889 profesyonel ziyaretçisini ağırladı.
Sektörün en yüksek ticaret hacimli buluşması konumundaki fuarlar,  başarısını 2018 yılında da devam ettirerek geçmiş yıllarda yakaladığı başarısını arttırarak sürdürmeyi planlıyor.


Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir,  Gürcistan, Irak,  İran, Kosova, Libya,  Lübnan, Makedonya, Mısır, Romanya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan, olmak üzere dünyanın birçok yerinden profesyonel ziyaretçi ile sektörün liderlerini buluşturan fuarlar, bu sene de beklenin üzerinde bir başarıyı hedefliyor.


2017 YILI KATILIMCI ÜLKELER

 
ABD
Almanya
Avusturya
Belçika
Birleşik Arap Emirlikleri
Birleşik Krallık
Çek Cumhuriyeti
Çin
Danimarka
Fransa
Güney Kore
Hindistan
Hollanda
İran
 
İrlanda
İspanya
İsrail
İsveç
İsviçre
İtalya
Japonya
Kanada
Lüksemburg
Polonya
Portekiz
Romanya
Rusya
Slovenya
 
 
 
 
Singapur
Tayvan
Türkiye
Ukrayna
Yeni Zelanda
Yunanistan

 
Ziyaretçi Görüşleri
Ziyaretçileri %23’ü yeni iş bağlantıları kurma amacıyla, %28’i yeni eğilim, teknoloji ve ürünler hakkında bilgi edinmek istediklerini,  %49’u yeni tedarikçi, ürün veya hizmetler bulma ve satın alma amacıyla fuarı ziyaret ettiklerini belirtiyor.
Uluslararası niteliğiyle ahşap ve orman ürünleri sektörünün her yıl buluşma noktası olan fuarlar, yeni ticari gelişmelere yön verirken, farklı pazarlara giriş kanalları açarak,  sektörün büyüme hamlesine hız vermeye devam ediyor.
 
Yeni teknolojiler, yeni ürünler, yeni pazarlar, yeni işbirlikleri
Dinamik ekonomisi, çevre ekonomiler üzerindeki etkisi, hızlı gelişim potansiyeli ve coğrafi konumu ile geleceğin en önemli küresel ticaret merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Türkiye, mobilya yan sanayi, orman ürünleri ve ağaç işleme makineleri sektörlerinde pazar payını arttırmayı hedefliyor.


Fuarlar, katılımcı firmalara, ilgili sektörlerde, bu hedeflerini yakalama fırsatı sunarken; katılımcı firmalar da, yerli ve yabancı rakipleri ile bir araya gelme, bilgi paylaşımı, marka, hizmet ve yeniliklerini tanıtma, ürünleri karşılaştırma, Ar-ge faaliyetlerine yön verme, yeni işbirlikleri kurma ve neticesinde büyüyen pazarlardan daha fazla kazanç sağlama potansiyeline sahip oluyor.


Türkiye’nin tüm illerinden ve dünyanın dört bir yanından gelecek olan profesyonel ziyaretçiler ve alım heyetleri ile yeni pazarlara erişim ve yeni iş ortaklıkları sunan fuarlar, ziyaretçileri için de aradıkları tüm ürün ve hizmetleri bulabilecekleri önemli bir ticaret platformu olmaya devam ediyor.


Endüstriyel etkinlikler sektörün ışık kaynağı olacak
Ağaç İşleme Makineleri ve İntermob Fuarları, sektörün nabzını tutan konular üzerine düzenlenecek olan etkinlikler ile günümüzün rekabetçi koşulları ve yeni teknolojilerinin değerlendirilmesine yönelik etkin bir bilgi paylaşım merkezi olacak.


Fuarlar, bu kapsamda, Avrasya bölgesindeki en önemli sektörel buluşmalardan birisi olarak, sektörün önde gelen işadamlarının, bilim insanlarının, akademisyenlerinin, kamu yetkilileri ve gazetecilerinin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilmelerine de olanak sağlıyor.


Eş zamanlı düzenlenen fuarların yarattığı sinerji 
2 önemli sektör fuarının eş zamanlı düzenlenerek, ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir platform sunuyor.


Bu sinerji’nin ve pozitif etkileşimin; hedef kitleye uygun şekilde, yurtiçi ve yurtdışından seçilerek organize edilen alım heyetlerinin de dâhil olduğu fuarlar, 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da katılımcı ve ziyaretçiler için vazgeçilmez bir tedarik platformu olmaya devam ediyor.
 
 
Sosyal Medya Hesaplarımız ile Ağaç İşleme Makineleri-İntermob Fuarlarına dair her şey sizinle


Sosyal Medya Kullanımının her geçen gün daha önemli olduğu iş dünyasında, sizlerin tanıtımınız ve marka bilinirliğinizin arttırılmasına destek olabilmek amacıyla Ağaç İşleme Makineleri-İntermob Fuarları bu mecrada da, etkinliğini her geçen gün arttırıyor.


Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob Fuarlarımıza Facebook ve LinkedIn’den aktif olarak ulaşabilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz.


Türkçe ve İngilizce yapılan; Fuar ile ilgili bilgilerin, sektörel veri ve istatistiklerin paylaşılacağı sosyal medya hesapları tüm sektörün buluşma noktası haline gelen fuarlar ile ilgili tüm yıl boyunca bilgi edinmenizi kolaylaştıracak.


Ağaç İşleme Makinesi ve mobilya yan sanayinin uluslararası pazarlara giriş kapısı olan İntermob fuarları, rakipsiz bir ticaret merkezi olarak bu sene de sektör profesyonelleri ile sektörün önde gelen firmalarını bir araya getiriyor.


Yerli ve uluslararası ziyaretçiler açısından oldukça verimli bir pazarlama alt yapısı oluşturan İntermob Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı 13-17 Ekim 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Diğer Haberler