Tarih : 07.04.2017 - 00:08

Türkiye Fuarcılık Meclisi Toplandı

TOBB Türkiye Fuarcılık Meclisi, Meclis Başkanı Cihat Alagöz'ün başkanlığında Ankara'da toplandı.​

Meclis toplantısında öncelikle, 7 Şubat 2017 tarihinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve ilgili Bakanların katılımı ile düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Meclis Başkanı Cihat Alagöz tarafından sunumu gerçekleştirilen konular hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Sektör Meclisi’nin bir önceki toplantısında karar verilen ve Alt Komisyon tarafından hazırlanan, fuarların denetimi ve fuar istatistiklerinin tutulmasına ilişkin çalışma üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. 

 

7 Haziran 2017 tarihinde bütün dünya ile birlikte ülkemizde de kutlanacak olan “Dünya Fuarcılık Günü” ile ilgili Sektör Meclisi tarafından yürütülecek çalışmalar karara bağlandı.

 

Türkiye Fuarcılık Sektörü'nün mevcut durumu ve geleceğinin de istişare edildiği toplantıda, fuar alanları fiziki özellikleri ve fuar düzenleme başvurusu kriterlerinin güncellenmesi önerisi  konusunda çalışma yürütmek üzere bir alt komisyon oluşturulmasına karar verildi.

 

 

Diğer Haberler