Tarih : 27.10.2018 - 10:19

AMBALAJ FUARI YENİ PAZARLARA ULAŞTIRIYOR

31 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar tüm ihtiyaçlara yönelik çözümlerin bir arada sergileneceği Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, bu yıl 24. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – İstanbul’da gerçekleşecek olan fuar; 44 ülkeden 1.200’ün üzerinde katılımcı ve 100’den fazla ülkeden 60.000’i aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. Her yıl ambalaj sektörünün önemli markalarını ve sektör profesyonellerini bir araya getiren Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, bu yıl 24. kez kapılarını sektör profesyonellerine açıyor. Küresel pazarlardaki gücünü artırmak ve yeni ülkelere açılmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işlem ve içecek dolum başta olmak üzere gıda ve gıda dışı tüm sektörlere hizmet veren firmaları bir araya getiren fuar; 44 ülkeden 1.200’ün üzerinde katılımcıyı 100’den fazla ülkeden 60.000’i aşkın ziyaretçiyle aynı çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor.Avrasya Ambalaj Fuarı, REED TÜYAP ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliği ile bu yıl 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek. Sektör profesyonellerin ajandasında ilk sırada yer alan fuar, bu yıl 13 salonda sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirecek. 

2018 yılı ziyaretçi odak ülke: Tunus

Yıl boyunca yapılan yurt dışı tanıtımlar, Reed’in 40 ülkede yer alan ofisi ve Tüyap Fuarcılığın yurt dışı ofislerinin yanı sıra T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da destekleri ile yurt dışından alım heyetlerini ağırlamaya hazırlanan fuarın bu seneki konuk ülkesi Tunus’un yanı sıra Almanya, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran, Kazakistan, Makedonya, Sırbistan, Ürdün başta olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeden profesyoneli katılımcı firmalarla buluşturuyor. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, Türkiye ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işlem ve içecek dolum başta olmak üzere gıda ve gıda dışı tüm sektörlere hizmet veren tüm firmaların yeni pazarlara ulaşmasında önemli bir köprü oluyor. 

Anahtar Teslim Çözümler Tek Çatı Altında

Ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri geniş kapsamı ile Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı; ambalaj ürünleri, makine ve ekipmanları, tamamlayıcı ambalaj ürünleri, ambalaj baskı teknolojileri, oluklu mukavva-kağıt-karton ambalaj üretim teknolojileri, ambalaj tasarım hizmetleri, içecek ve sıvı gıda teknolojileri, gıda işlem makine ve ekipmanları (çikolata, şekerleme, bisküvi, kuruyemiş ve pastacılık teknolojileri, süt ve süt ürünleri teknolojileri, et ve et ürünleri teknolojileri, soğutma ve lojistik teknolojileri, gıda güvenliği ve hijyen teknolojileri) ile anahtar teslim çözümleri tek çatı altında toplamaya devam ediyor. 

Ambalaj Tasarım Hizmetleri Özel Alanı: Tasarım Sokağı

Ambalajın, pazarlama literatürüne 5.P olarak girmesini farkındalığıyla ambalajın tüm bileşenleri her yıl Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda bir araya geliyor. Lansmanı 2017’de gerçekleşen, ambalaj tasarımcıları için 2. Fuaye’de özel bir alan olarak oluşturulan Tasarım Sokağı’nda, ambalaj tasarımcıları yaratıcılıklarını sergilerken, aynı zamanda ziyaretçilerle bir araya gelme fırsatı yakaladılar. Bu yıl da yine 2. Fuaye’de yer alacak Tasarım Sokağı’nda, tasarımcılar fikirlerini ve ürünlerini 100’ün üzerinde ülkeden 60.000’i aşkın profesyonele sunma şansı buluyor. REED TÜYAP Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğinde düzenlenen ve sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) desteğini alan24. Avrasya Ambalaj İstanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı; 31 Ekim – 3 Kasım 2018 tarihleri arasında 60.000’i aşkın nitelikli ziyaretçiyi, katılımcıları ile aynı çatı altında bir araya getirecek.

Diğer Haberler