Tarih : 26.05.2019 - 21:43

Enerjinin Geleceği 12. EIF Kongre ve Fuarı'nda Tartışılacak

Enerji sektörünün yurt içi ve yurt dışındaki önemli temsilcilerini bir araya getirecek EIF Enerji kongresi, bu yıl 12. kez 06 - 08 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

 

Ankara’da gerçekleşen kongre, Türkiye’nin en büyük karma enerji etkinliği haline geldi. EIF kongreleri düzenlenmeye başlandığı günden itibaren enerji sektöründe önde gelen yerli-yabancı profesyonelleri, yabancı bakanları ve yabancı yatırımcıları uluslararası bir platformda bir araya getiriyor.

 

Bugüne kadar kongrelerin açılış konuşmalarına heyetleriyle birlikte; Suudi Arabistan, Irak, Amerika Birleşik Devletleri, KKTC, Somali, Libya, Sudan, Mozambik enerji bakanları katılım gösterdi.

 

Enerji sektörünün nabzını tutan kongreye geçen yıl; 200 konuşmacı, 14.000 + delege katılım gösterirken, bu delegeler Türkiye ve Dünya enerji piyasaları hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

 

Üst düzey kamu yetkilileri ile çok sayıda akademik ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve enerji sektörünün önde gelen profesyonellerinin konuşmacı olarak davet edildiği kongrede; enerji verimliliği, enerji depolama, dijitalleşme, akıllı şebekeler ve elektrikli araçlar, yeni konu başlıkları olarak ele alınacak.

 

Ulusal ve uluslararası medya kuruluşları tarafından canlı yayınlar ile yakından takip edilecek olan EIF 2019, Dünya enerji koridorlarında yer alan Türkiye’nin ileriye yönelik gelişme sürecine önemli katkılar sağlayacak.

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye