Tarih : 17.04.2022 - 03:59

Nor Shipping 2022 Fuarı’nda Türkiye’ye Büyük İlgi

Norveç’in denizcilik alanındaki uluslararası fuarlarından ‘Nor-Shipping Fuarı’nda Türkiye 27 Türk firmasıyla temsil edildi. Türk firmaları aldıkları ödüllerle fuarda büyük ilgi gördü.

 

İki yıllık korona kısıtlamaları ardından Norveç’in başkenti Oslo’da 4-7 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşen ‘Nor-Shipping Fuarı’na Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği’nin (GYHİB) düzenlemesiyle 27 Türk firması katıldı. Fuar nedeniyle Türk-Eximbank heyeti de Oslo’ya geldi. Fuarda, Türk firmaları üstün kalitedeki ürünleriyle ve aldıkları ödüllerle büyük ilgi gördü.

 

Fuara 14’ü büyük uluslararası gemi inşa fuarlarının Türkiye milli katılımını organize eden Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB) organizasyonunda aralarında Uzmar, Sanmar, Med Marine, Onursan, Tersan, Norse Group Of Companies, Kuzey Star Tersanesi, Elkon, Ada Shipyard, gibi Norveç’e en çok ihraç yapan şirketlerin de bulunduğu 27 Türk firması katıldı. Fuarda, Tersan Shipyard’ın ürettiği Havila Capella, “Yeni Nesil Gemi” ödülünü aldı.

 

Türk firmalarının Norveç’te Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeleri için her türlü desteği sağlağan Türkiye’nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman da, fuar süresince firma temsilcilerini stantlarında ziyaret etti. Fuar sonunda Norveç’te bulunan katılımcılar onuruna Büyükelçilik konutunda bir resepsiyon veren Büyükelçi Fazlı Çorman, katılımcılardan sektörün yaşadığı sorunlar ve sektörün güncel durumuna ilişkin bilgiler aldı.

 

Büyükelçi Fazlı Çorman, Türkiye-Norveç ticari ilişkilerin en önemli sektörünü teşkil eden gemicilik sanayimizin atılımlarından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ”bu alanda faaliyet gösteren firmalarımızı gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.Kaynak:Haber.dk

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye