Tarih : 08.07.2023 - 15:09

Güzellik Sektörü BeautyEurasia’da Buluştu

Kozmetik ve kişisel bakım sektörlerinin temsilcilerinin buluştuğu Avrasya’nın en büyüğü Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia ziyaretçiler ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Türkiye ve Avrasya’nın lider sektör ve iş birliği platformu BeautyEurasia; Rusya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hindistan, İtalya, İsviçre, Ukrayna, Japonya ve Çin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 459 yerli ve yabancı firmanın aralarında bulunduğu birçok ülkeden katılımcıları ağırladı.

 

Dünyanın önde gelen birçok seçkin kozmetik ve güzellik markasının yer aldığı BeautyEurasia, geçen seneye göre ziyaretçi sayısını %14 arttırarak, %27’si uluslararası olmak üzere, toplamda 128 ülkeden 19.799 ziyaretçiyi ağırladı. Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 18. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 15 – 17 Haziran 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

 

Fuarda, 26 ülkeden 459 katılımcı yer aldı. ICA Events tarafından 82 ülkeden 600’ün üzerinde profesyonel satın almacının ağırlandığı fuarda, toplamda 5.387 sektör profesyoneli BeautyEurasia’ da yer aldı. BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “Bu yıl fuarın yanı sıra, Davetli alım heyeti programının seçkin profesyonellerini ve fuar katılımcılarını daha verimli bir etkileşim yaratmak adına bir araya getirdiğimiz özel bir networking tekne partisi gerçekleştirdik.” dedi.

 

Ayrıca fuarın bu seneki performansını değerlendirerek, BeautyEurasia’nın Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladığını dile getiren Mehmedova, “Türkiye kozmetikte önemli bir üretim ülkesi olarak öne çıkarken, ilave tedarik talebi de yükseldi. 2023 yılının ilk çeyreğine baktığımızda, kozmetik sektöründe Türkiye’nin genelde ve birçok sektör ortalamasının üzerinde ihracat artışı sağladığını görüyoruz.

 

Bu gelişmeler ışığında, 2023 yılının ilk çeyrek döneminde ihracatı 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 27,1 artan ve 652,3 milyon dolara yükselen bu sektörde, BeautyEurasia güçlü bölgesel ağı ile Türkiye için yeni iş, ortaklık ve ihracat fırsatları yarattı. 18 yıldır Türkiye’nin tek uzun soluklu kozmetik fuarı olarak bu gelişimlere katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.Kaynak:Dünya

Diğer Haberler