Tarih : 21.08.2016 - 10:12

40. SHOEXPO Sektörün Buluşma Noktası Olacak

İZFAŞ tarafından düzenlenen SHOEXPO-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı 19-22 Ekim 2016 tarihleri arasında kapılarını 40. kez sektör profesyonellerine açacak.

 

Fuar İzmir'de, Türk üreticilerini yerli-yabancı satın alıcılarla buluşturacak fuarda, ayakkabı-çanta ve aksesuarları sergilenecek. Yılda iki kez düzenlenen fuar, yeni sezonun ayakkabı ve çanta modasının belirleyicisi olması nedeniyle büyük önem taşıyor. 40. SHOEXPO İzmir, geçtiğimiz sezon olduğu gibi, Ekonomi Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), İzmir Ticaret Odası (İTO), İzmir Ayakkabıcılar Odası ve Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) destekleriyle düzenlenecek. Yeni sezon modasının ilk kez sergileneceği fuar; üreticiler, toptancılar, distribütörler, sektörel kurum ve kuruluşlar ile tasarımcı ve sektörel yayınların buluşma noktası olacak.

 

AYAKKABI SEKTÖRÜNÜN KALBİ İZMİR

 

Tasarım ve çeşitliliğin her geçen sezon önem kazandığı ayakkabı-çanta sektörü, birbirinden renkli ve tasarım ürünleriyle fuarda boy gösterecek. Ayakkabı sektörünün kalbi olarak nitelendirilen İzmir'de üreticiler, marka ve modellerinin yurtdışı pazarlara açılmasında SHOEXPO İzmir'in büyük etkisi olduğunu vurguluyor. Sektörün taleplerine destek vermek ve güçlendirmek amacıyla üreticiler ile profesyonel satın alıcıların birebir görüşmelerde bulunarak yeni iş bağlantıları kurma imkanı yaratan fuar, ayakkabı-çanta pazarının dinamiğini artıracak.

 

Geçen Mart ayında 132 katılımcının stant açtığı SHOEXPO İzmir, 45 ülke ile 53 ilden gelen çok sayıda profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. Fuara katılan üreticiler tasarladıkları ürünlerde kullanılan malzeme, model ve renk çeşitliliği ile profesyonel alıcılara kendilerini ifade etme imkanı bulurken, birçok firma da güven tazeledi. Sektörde yaşanan sıkıntılara rağmen yeni iş anlaşmaları yaptıklarını ifade eden katılımcılar fuardan memnun ayrıldı.

 

İZFAŞ, SHOEXPO İzmir'in gücünü pekiştirmek, katılımcı ve ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla başta İtalya, Almanya ve İngiltere olmak üzere yurtdışı sektör fuarlarında tanıtım çalışmaları yapıyor. Uluslararası tanıtım çalışmaları kapsamında İran, Makedonya, Sırbistan, Kosova, Yunanistan, Azerbaycan, Orta Doğu-Güney Afrika ve Ukrayna'da sektör temsilcileriyle anlaşmalar yapıldı. Yurtiçindeki sektör temsilcilerine ulaşmak için ülke çapında yapılan ziyaretlerde ise 28 il ve ilçelerinde toplam 1231 firma ile görüşme sağlandı. Ziyaretlerin devam ettiği çalışmalarda, büyük markaların zincir mağazalarıyla iletişime geçilirken yazılı, görsel ve sosyal medya gücünden de yararlanılıyor. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olacak fuar, 4 gün sürecek.

Diğer Haberler