Tarih : 18.02.2017 - 11:02

24. Anfaş FoodProduct Sona Erdi

Kayseri iş dünyası temsilcileri, gıda ve gastronomi sektöründen profesyonelleri Antalya’da buluşturan 24. ANFAŞ FoodProduct Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı.

 

Gıda sektöründeki gelişme ve teknolojilerin sergilendiği 24. ANFAŞ FoodProduct Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı 15 Şubat'ta kapılarını açtı. Fuar, Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden pek çok sektör profesyonelini ortak ticaret ve işbirliği hedefi ile aynı çatı altında buluşturdu. Antalya Expo Center'da düzenlenen FoodProduct Fuarı'nın açılış konuşmalarını Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer yaptı. Fuara Kayseri Ticaret Odası ile birlikte 50 Kayserili işadamı da katıldı.

 

BİN FİRMA BOY GÖSTERDİ

 

Antalya Valisi Karaloğlu"Gıda ve içecek insanlığın en önemli meselesi. İnsanlık var olduğu sürece gıda konusu da eskimeyecek bir mesele olarak kalacak. Antalya gıdanın hem üretiminde hem tüketiminde büyük önem teşkil etmektedir. ANFAŞ'ın çeyrek asırdır düzenlediği Gıda Fuarı, bugün artık yabancı katılımcıları ve ziyaretçileri olan uluslararası büyük bir fuar statüsündedir" dedi. ANFAŞ Genel Müdürü Özer de "ANFAŞ FoodProduct Fuarı, bu yıl Türkiye ve 4 farklı ülkeden, Azerbaycan, Polonya, Romanya ve Dubai'den 1000'in üzerinde markaya ev sahipliği yapmaktadır. Yine bu yıl Gıda Fuarımız 21 farklı ülkeden gelen alım heyetlerine de ev sahipliği yapacaktır. Ekonomi Bakanlığı bünyesinde BAİB - Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile Kosova, Tunus, Filistin ve Azerbaycan'dan, BAKA ve ANFAŞ İşbirliği ile Suudi Arabistan ve Kazakistan'dan, ANFAŞ'ın yurtdışı acenteleri aracılığıyla İran, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, ve Katar'dan, Yeni Avrupa bölgesinden Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk, Polonya, Romanya ve Bulgaristan'dan gelen alım heyetlerinin yanı sıra Türk - Dünya işadamları Konseyi destekleri ve ANFAŞ işbirliği ile Almanya, Hollanda, Belçika ülkelerinde faaliyet göstermekte olan Türk market zincirleri sahipleri ve gıda toptancıları da alım heyeti olarak FoodProduct-2017 Fuarı'nda katılımcılarımızla buluşturacaktır" dedi.

Diğer Haberler