Tarih : 22.01.2019 - 10:36

YENİ PROJELER IMOB’A HEYECAN KATIYOR

Dünyanın en büyük üç mobilya fuarından biri olan CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy'de 15’inci kez kapılarını açtı.
 
 
2018 yılında katılımcı, ziyaretçi sayısı, kurulduğu alan ve oluşan iş hacmi açısından ulaşılması güç rekorlara imza atan CNR IMOB'u, 63 bin 655’i yabancı, 126 bin 279’u yerli olmak üzere toplam 189 bin 934 kişi ziyaret etti. Yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 50 oranında artış yaşanan CNR İMOB Fuarı, 2019'da da kendi rekorunu kırmayı hedefliyor.
 
 
CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve sektörün çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde Ticaret Bakanlığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) tarafından desteklenen fuar, sektörün 2023 yılı için hedeflediği 10 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmasında kilit rol oynuyor.
 
 
Türkiye mobilya sektörünün küresel pazarlara açılan vitrini olan CNR IMOB,  150 bin metrekare alanda 600'den fazla katılımcıyı, dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla buluşturuyor.  Fuarda hayalleri süsleyen ev mobilyalarından, iç mekan tasarımlarına, nesilden nesile kullanılabilecek çocuk odalarından konforlu ofis mobilyalarına kadar binlerce yeni ürün sergileniyor.
 
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobilya sektörünün önemli oyuncularına geniş kapsamlı bir ticaret pazarı sunmaya hazırlanan CNR IMOB Fuarı,  İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar ve BAE dahil olmak üzere 120 ülkeden tedarik heyetleri, ziyaretçiler ve VIP heyetlerini ağırlayacak.
 
Fuarda kurulan özel B2B alanında, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Avrupa'dan 300'ün üzerinde firma ile Türk mobilya üreticileri bir araya geliyor. 
 
 
Profesyonel alıcılara sadece ürün değil bir yaşam tarzı da sunan CNR IMOB Fuarı, bu yıl farklı bir çalışmaya da ev sahipliği yapıyor. 
Suudi Arabistan, Katar ve Kazakistan gibi farklı ülkelerden pek çok şirket, CNR IMOB’da ‘Kontrat Mobilyaları” başlığı altında projelerini sunacaklar.
 
 
Ticari tesisler, oteller, hastaneler ve konut projeleri için tasarlanan ve üretilen mobilyaları kapsayan “Kontrat Mobilyaları” Türk mobilya sektörüne ayrı bir heyecan katacak.

Diğer Haberler