Tarih : 03.06.2023 - 17:25

Eğitim Dünyası GESS Türkiye'de Buluştu

GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı, Tarsus Fuarcılık tarafından bu yıl Vodafone Business’ın Platin Sponsorluğunda İstanbul Lüfti Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Son teknoloji akıllı tahtalar, yabancı dil e-öğrenme programları, kişiselleştirilmiş online eğitim platformları, metaverse sınıflar, 3D yazıcılar, içerik sağlayıcılar, robotik kodlama, STEAM gibi konularda faaliyet gösteren 100’e yakın markanın yer aldığı eğitimde teknoloji buluşmasını, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 2 bin 500 sektör profesyoneli ziyaret etti. Alanında birbirinden değerli sektör profesyoneli ile okul yöneticilerinin katıldığı GESS Konferansları ise eğitimin geleceğini şekillendirdi.

 

Yurt içi ve yurt dışından profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri ve  sahipleri, yatırımcılar ve satın alma kararı veren yöneticiler ile eğitim sektörüne ürün, teknoloji, hizmet ve uygulama sunan tedarikçiler yine GESS Türkiye’de buluştu. Bu yıl Vodafone Business sponsorluğunda düzenlenen fuarda, yeni eğitim teknolojileri, inovatif uygulama ve yazılımlar vitrine çıktı. Fuarın, global ölçekli konferanslarında ise “Türkiye Özel Öğretim Kurumlarının Eğitim Gelişimindeki Gücü, Olağanüstü Haller Pedagojisi, Alfa Kuşağı İçin Dijital Gelecek, Sürdürülebilir Optimum Öğrenme Kültürü, Bulut ve Altyapı Teknolojileri, Kesintisiz ve Sürdürülebilir Eğitim” gibi önemli başlıklar konuşuldu.

 

Ortaokul öğrencileri Hackidhon heyacanını GESS Türkiye’de yaşadı!

 

Bilişim Garajı tarafından bu yıl 10.’su gerçekleştirilen Hackidhon yarışması ilk kez GESS Türkiye ev sahipliğinde yapıldı. 48 farklı okuldan üçer kişilik toplam 48 takımın, kendilerine verilen problemlerine teknoloji çözümleri geliştirdiği yarışmada birinciliği Özel Bilfen Kurtköy Ortaokulu aldı. Özel Bahçeşehir Yeni Doğu Okulları ikinci, Çapa Oğuzkaan Koleji ise üçüncü oldu. Yarışmada Özel Atakent MBA Okulları, Takım İşbirliği Ödülüne layık görülürken, Özel Esenkent Okyanus Koleji Etkileyici Fikir Ödülü’nün, Özel Küçükyalı Tekden Ortaokulu da Yenilikçi Proje Ödülü’nün sahibi oldu.

Diğer Haberler