Tarih : 28.02.2019 - 09:51

6. ACE of M.I.C.E Başarısını Perçinledi

Türkiye’nin ilk ve ‘’tek’’ etkinlik, toplantı ve kongre endüstrisi fuarı ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines “Connecting Dots” mottosuyla altıncı defa global MICE endüstrisini ağırladı ve 3 günde 15.523 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 20-22 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, başarıyla sona erdi. Turizm Medya Grubu, yayımladığı fuar sonuç infogragrafiği ile 6. ACE of M.I.C.E. fuarının da başarılı bir şekilde tamamlandığını ifade etmiş oldu.  

 

41 Ülkeden 254 Uluslararası Firma, 550 Ulusal Satın Alıcı, 5746 B2B Toplantı…

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında yurtdışı pazarından fuara 41 ülkeden 254 uluslararası nitelikli MICE profesyoneli ve 550 ulusal profesyonel katıldı. Fuar kapsamında, katılımcı firmalarla satın alıcılar arasında toplam 5746 B2B toplantı gerçekleştirildi. 3 gün boyunca, fuara 15.523 profesyonel ziyaretçi katılım gösterdi. 

 

20 Milyar TL Değerinde İş Bağlantısı Potansiyeli! 

2019 yılı için Uluslararası Hosted Buyer programı kapsamında ağırlanan firmaların yıllık etkinlik ve toplantı bütçesi 20 Milyar TL’yi aşarken, satın alıcılar ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Hindistan ve Asya ülkelerinden katılım gösterdi.

 

28 Oturum ve 50 Konuşmacı: Etkinlik Endüstrisinin En İyilerine Büyük İlgi! 

Global MICE sektörünün en büyük marka ve isimlerini bir araya getiren ACE of M.I.C.E. by Turkish Airlines 2019 Speakers’ Corner Konferans Programında, deneyimsel pazarlama ve deneyim tasarım, destinasyon pazarlaması, etkinlik teknolojileri ve espor temaları işlendi. Toplam 28 oturuma ve 50 konuşmacıya ev sahipliği yapan fuarın tüm oturumları, endüstri tarafından büyük ilgi gördü.

 

Audi, Google, Boeing ve Lamborghini Gibi Dev Markaların Etkinliklerinin Yaratıcıları ACE of M.I.C.E.’taydı!  

Deneyimsel Pazarlama ve Deneyim Tasarımı konularında dünyanın lider etkinlik ve yönetimi şirketi GES’in Uluslararası Genel Müdür Yardımcısı Jason Popp;  PICO Global Marka Etkileşimi Direktörü Gregory Crandall; Sila Sveta’dan Anastasia Filatova; küresel pazarda lider deneyimsel pazarlama ajansları Jack Morton Worldwide’dan Caspar Mason ve Freeman XP’den Jordan Waid konferans programı kapsamında ACE of M.I.C.E.’a katıldı. 

 

Bunların yanında Kurumsal İletişimciler Derneği Paneliyse; SOCAR Türkiye, TAB Gıda, Pepsi Co, Sabancı Üniversitesi gibi markaların iletişim yöneticilerini buluşturdu.

 

Çelebi Havacılık Holding sponsorluğunda düzenlenen Destinasyon Pazarlaması oturumlarında ICCA Paneli; Rusya, Seul, Sırbistan, Güney Afrika ve Abu Dabi gibi destinasyonların turizm otoriteleri ve kongre bürolarının başkanları, ICCA Avrupa direktörünün moderasyonunda gerçekleşecek panelde buluştu. 

 

Hızla Yükselen Trend E-Spor’un En Önemli İsimleri ACE of M.I.C.E.’ta! 

Vestel sponsorluğunda düzenlenen E-spor oturumları ise Kaan Kural ve Tunç Berkman moderasyonunda iki farklı panele ev sahipliği yaptı. RIOT Games, Netmarble’ın yöneticileri ve Türkiye Espor Federasyonu gibi endüstrinin kilit aktörlerini bir araya getiren panellerde, E-spor’un geleceği ve etkinlik endüstrisine ve markalara vaat ettikleri ele alındı. 

 

Antalya ve Kuzey Kıbrıs Destinasyonları ACE of M.I.C.E.’ta Tanıtıldı!  

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege’nin ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri ATAOĞLU’nun özel olarak katılım gösterdiği fuarda, yer aldıkları gösterişli stantlarla Antalya ve Kuzey Kıbrıs destinasyonları MICE endüstrisine en iyi şekilde tanıtıldı. 

 

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’ten Özel Ziyaret! 

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, fuarın 2. gününde ACE of M.I.C.E.’ı ziyarete geldi ve fuar alanını İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve ICVB Başkan Vekili Bahadır Yaşık ve Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman eşliğinde dolaştı. ACE of M.I.C.E.’a özel verdiği röportajda, Avdagiç şunları söyledi:

 

“ACE of M.I.C.E. Exhibition gerçekten yüz akı bir iş oldu. Bizim İstanbul Ticaret Odası olarak en öncelikli işlerimizden birisi etkinliklerin, kongrelerin ve toplantıların sayısı arttırmak. Aynı zamanda kitlesel turizmi de arttırmak gibi bir amaç da güdüyoruz ve işte bu noktada ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines kilit bir rol oynuyor.” dedi.

 

Fuarın açılış seremonisinde, açılış konuşmalarını KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri ATAOĞLU, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi USTA, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Firuz BAĞLIKAYA, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Vekili Onur GÖZET, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Bahadır YAŞIK, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Sayın Emre MENEVŞE, Rixos Hotelleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fettah TAMİNCE ve Turizm Medya Grubu Başkanı Sayın Volkan ATAMAN gerçekleştirdiği etkinlikte, katılımcılar fuar dışında yapılan etkinliklerle de keyifli zamanlar geçirdi ve unutulmaz ve değerli anılar ile fuarı tamamladılar.

 

20 Şubat akşamı Uluslararası Hosted Buyer’ların, basının ve konuşmacıların katılımıyla gerçekleşen boğaz turuyla profesyonel rehberler eşliğinde İstanbul destinasyonu uluslararası katılımcılara tanıtıldı. Keyifli boğaz turunun ardından, 550 kişinin katılımıyla İstanbul boğazının en muhteşem mekanlarından biri olan PORTAXE’da gerçekleşen gala yemeğinde uluslararası ve ulusal katılımcılar, hosted buyer’lar ve konuşmacılar aynı masa etrafında muhteşem bir gecede bir araya geldi ve networkün devamlılığı sağlandı. 

 

Fuarın ikinci günü ise 41 ülkeden 1500 MICE profesyoneli muhteşem bir parti eşliğinde Beşiktaş Dorock XL’de bir araya geldi. Özel davetliler, Video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşadı. 

 

Diğer Haberler