Tarih : 21.05.2020 - 22:03

Başkan Alagöz Fuarcılık Sektörünün sorunlarını Bakan Albayrak'a iletti

TOBB Türkiye Fuarcılık Meclisi Başkanı Alagöz, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a Koronavirüs  krizi nedeniyle zor duruma düşen, Fuarcılık Sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini iletti

Koronavirüs  krizi nedeniyle Türkiye'de şu ana kadar 25'i uluslararası olmak üzere 110 fuar ertelendi. Dünya genelinde ise bu rakam binleri aştı. Ertelenen fuarlar bu sektörde iş yapan fuar firmalarını zor durumda bıraktı. TOBB Türkiye Fuarcılık Meclisi Başkanı Cihat Alagöz, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, TOBB Başkanımız  Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen video konferans toplantısında, sektörlerimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini anlattı.

Korona tedbirleri konusunda hiç bir sıkıntının yaşanmayacağını dile getiren Alagöz "En büyük beklentimiz devletimizin hibe desteklerle fuar organizasyonlarını güçlendirmesidir. Şu anda ertelenen fuarlarla sektörümüz sorunlar yaşamaktadır. Kosgeb'in 2021 yılında destek miktarını artırması fuar şirketlerimizi rahatlatacaktır. Çok düşük faizle ve bir yıl ödemesiz  kredinin de verilmesini arzuluyoruz" dedi.

Kaynak: internethaberciler.com

Diğer Haberler