Tarih : 23.05.2018 - 12:15

Telli Duvaklı Fuar

CNR Holding ve Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) işbirliğiyle düzenlenecek olan Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı 4-6 Aralık’ta CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. Fuara sektörün önde gelen 100’ün üzerinde firma katılacak.

Fuarı yerli ve yabancı 15 bin kişinin ziyaret etmesi ve  yıllık 1.5 milyar dolar olan ihracatı daha yukarı taşıması hedefleniyor. CNR Holding Pazarlama Direktörü Hasan Tunçağ, CNR Fashionist Fuarı ile İstanbul’u yeniden modanın başkenti haline getireceklerini belirtti. Fuara Almanya, Hollanda, Fransa, Birleşik Krallık ve İsrail’in aynı sıra yeni pazarlardan alıcılar getirmek için çalıştıklarını kaydeden Tunçağ, “Özellikle Afrika’da 1 düğünde 3’tane gelinlik giyilen bölgeler var. Uzakdoğu Asya ve yakın Avrupa’da ilgi alanımızda. 1.5 milyar dolar olan ihracatın bu fuar sayesinde 2 milyar dolara yükselmesini bekliyoruz” diye konuştu.

OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Kandağ ise, “Osmanbey’in hazır giyim ve tekstil sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübe, tasarım gücü ve üretim kalitesi bulunuyor. Bu konuda Osmanbey, gerek yurt içi gerek yurt dışında haklı bir yer edinmiştir. OTİAD olarak Fashionist Fuarı için CNR Holding yöneticileri ile titiz bir çalışma gerçekleştirdik. İhracatımıza çok önemli destek vermesini beklediğimiz fuarımız ülkemize, firmalara ve alıcılara büyük katkı sağlayacak” dedi.

Diğer Haberler