Tarih : 17.07.2017 - 12:01

Kozmetik ve Ev Bakım Ürünleri Fuarı Kasım'da

Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri sektörünün buluşma noktası Cosmetics & Home Care Ingredients, 9-11 Kasım 2017 tarihleri arasında 3. kez katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

 

2015 yılında ilk kez tek başına düzenlenen Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı Kimya Sektörü’nün en önemli alt dallarından biri olan Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Sektörü tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Dünyada 2013 yılından beri Kozmetik, Kişisel Bakım ve Ev Bakım Ürünleri sektörü büyümesinde daralma meydana gelirken, Türkiye’de sektörün artan bir ivme ile büyüdüğünü görmekteyiz. Özellikle İran ve Orta Doğu Pazarı’na yakınlığı sayesinde bu pazarlara ihracat hacmini artırmaya yönelik hedefler Türkiye’de Kozmetik ve Ev Bakım Ürünleri Sektöründe faaliyet gösteren firmaların yeni iş bağlantıları kurmak ve yeni pazarlara açılmak konusunda önemli rol oynayan ihtisas fuarlarına olan ilgisini de büyük ölçüde artırmıştır.

 

CHCI 2015 İstatistikleri

 

İstanbul Fuar Merkezi’nin 11. Salonunda gerçekleşen Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarında 12 ülkeden 71 doğrudan katılımcı ve 27 ülkeden 209 firma ve firma temsilciliği katılımcı olarak yer aldı. Fuarı 3 gün boyunca 412’si 44 farklı ülkeden gelen yabancı ziyaretçiler olmak üzere toplam 2,565 sektör profesyoneli ziyaret etti. Cosmetics & Home Care Ingredients Fuarı nitelikli ve sektörün içinden gelen ziyaretçi portföyü ile katılımcı firmaların önemli iş bağlantıları yapmalarına ön ayak oldu.

 

CHCI 2015 Workshop / Seminer Etkinliği

 

Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen Workshop / Presentation Etkinliği çerçevesinde 3 gün boyunca toplam 26 sunum gerçekleştirildi.

 

Arkem Kimya, Azelis, BASF, Brenntag, Coptis, Cosming Laboratuvar, Ege Üniversitesi, Ejder Kimya, Hacettepe Üniversitesi, Ingeniatrics, Kemiropa, M.G. Gülçiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, NSI Cosmetics, Omya Madencilik, Pim Group, ReachinChemical, Surya ve Yeditepe Üniversitesi’nden gelen yerli ve yabancı firma yetkilileri ve akademisyenler sektördeki en yeni gelişmeler, ürünler, formülasyonlar ve teknolojiler konusunda ziyaretçileri bilgilendirdi.

 

Live Cosmetics & Home Care Bitmiş Ürün Sergisi

 

Cosmetics & Home Care Ingredients 2015 Fuarı Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünlerine gerekli olan hammadde ve teknolojileri sağlayan katılımcı firmaları bir araya getirirken aynı zamanda bu hammadde ve bileşenleri kullanarak üretilen bitmiş ürünlerin sergilendiği "Live Cosmetics & Home Care” isimli bir sergiye de ev sahipliği yaptı. Live Cosmetics & Home Care Sergisinde 50’nin üzerinde yerli kozmetik ve ev bakım ürünleri üreticisi ürünlerini tüm fuar katılımcı ve ziyaretçilerine teşhir etme fırsatı yakaladılar.

 

Cosmetics & Home Care Ingredients bu yıl da birçok etkinliğe imza atıyor

 

Cosmetics & Home Care Ingredients, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere yönelikdopdolu etkinlik programıyla innovasyon, Ar&Ge, workshop ve laboratuvar ortamını fuar alanına taşıyarak; fuardan maksimum verim almanızı hedefliyor.

 

InnovationCorner:

Cosmetics & Home Care Ingredients katılımcı firmalarının son bir yıl içerisinde lansmanını gerçekleştirmiş olduğu inovatif ürünlerini sergilemelerine fırsat sunacak Innovation Corner’a ev sahipliği yapacak.

 

Koku Atolyesi:

Cosmetics & Home Care Ingredients 2017; Koku Atölyesi workshoplarına ev sahipliği yapıyor olacak. 9 Kasım 2017 ve 10 Kasım 2017 tarihlerinde fuar merkezinde kurulacak olan Koku Atölyesi Standında gerçekleştirelecek olan workshoplarda firmalar maksimum 12 katılımcı ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirebilecekler. Firmalar Projeksiyon cihazı ile sunum yapıp, workshop katılımcıları ile birlikte birebir koku testleri gerçekleştirebileceklerdir.

 

Product Formulation: 

Cosmetics & Home Care Ingredients 2017 Fuarı, hammadde üretici ve tedarikçilerinin, ürün gamlarında bulunan hammaddelerin kullanım alanlarını uygulamalı olarak gösterebilecekleri bir Product Formulation alanına ev sahipliği yapıyor olacak.

Diğer Haberler