Tarih : 18.03.2017 - 10:55

CNR İMOB Şimdi de Ankara'da

El işçiliği ve masif mobilyanın en eski ve en büyük üretim merkezi olan Ankara'da, çok geniş bir yelpazede ürün grubunun sergileneceği CNR İMOB Ankara Mobilya Fuarı 30 Mart-2 Nisan 2017 tarihlerinde ATO Congresium'da düzenlenecek.

 

Türkiye'nin en büyük mobilya fuarı ve sektörün uluslararası buluşma adresi CNR İMOB İstanbul, Ankara'ya da taşındı. Türkiye'nin önemli mobilya üreticileri başta olmak üzere, Ankara'daki Siteler, Sincan, Akyurt gibi sektöre yön veren üretim merkezlerindeki üreticilerin showroomlarını tek çatı altında buluşturup ziyaret etme olanağı sunan CNR İMOB Ankara Mobilya Fuarı 100'ün üzerinde üretici firmayı ağırlayacak.

 

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş. ve Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından Ankara’da organize edilecek Ankara Mobilya Fuarı, Türkiye’nin önde gelen mobilya firmalarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

 

CNR Holding, mobilya sektörünün en büyük uluslararası fuarı olan CNR İMOB İstanbul’u Ankara’ya taşıyor. Şirket, ATO Congresium’da 20.000 m2 alanda düzenlenecek olan fuarla Türkiye ve Ankara’yı mobilya sektöründe dünyaya duyurmayı hedefliyor.

 

Mobilya, günlük yaşamın her alanında yer edinen, bireyin veya toplumun refahını sağlayan, yaşama yönelik, sosyal ve kültürel gereksinimlere hizmette bulunan, insan yaşam kalitesini doğrudan etkileyen, herkesin kullandığı ve ihtiyacı olduğu, insan yaşamında en etkili tek üründür. Kentsel dönüşüm projeleri, nüfus artışı, yükselen hayat standardı ve sektörün ihracat değerinin artması ile mobilyaya olan talep gün geçtikçe artmakta ve bu da doğrudan mobilya sektörünü etki etmektedir.

 

Mobilya endüstrisi, girişimci ve sürekli yeni pazarlar keşfeden yapısı sayesinde son 10 yılda yaptığı ihracat atağıyla dünya sıralamasında da 13'üncü sıraya yükseldi. İSO Mobilya İmalatı Sektör Raporu’na göre mobilya sektörünün 2005 yılında 715 milyon dolar olan ihracatı 2013 yılında 2,2 milyar dolara çıktı, toplam ihracat içindeki payı yüzde 1,47’ye yükseldi.

 

Mobilyanın gözbebeği Ankara Siteler…

Ankara sitelerde faaliyet gösteren firmaların dışında diğer şehirlerden de firmaların katılımıyla gerçekleşecek olan fuar, mobilya sektörünün geniş yelpazeye yayılan ürün çeşitliliği ile mobilya tasarım trendlerinin takip edildiği ideal bir platform olacak.

 

Ankara mobilya üretiminde her zaman için önemli bir merkez olmuştur. Siteler 1960’lı yıllarda kurulmuş olup, bugün 7.000 dönüm arazi üzerinde faaliyet gösteren büyük organize sanayi bölgesidir. Bölge küçük ve orta ölçekli mobilya üretimi yapan birçok işletmeyi barındırmaktadır. 

 

 

 

Diğer Haberler