Tarih : 17.03.2021 - 02:12

FUAR, KONGRE VE TOPLANTI SEKTÖRÜ ANKARA' DA !

MICE sektör bileşenleri olarak 17 dernek ve 1 platformdan oluşan sivil inisiyatif, fuar, kongre ve etkinlik sektörlerinin verdiği yaşam mücadelesini olası tüm ilgililere duyurmak adına Ankara’ya çıkarma yaptı.

 

Dernek ve Platform temsilcileri ilk olarak ATO Başkanı Gürsel Baran’ ı ziyaret etti. Sayın Baran’la yapılan görüşmede Nisan ayı itibariyle başlayacak olan turizm sezonunda hareketliliğinin deniz, kum, güneş turizminde beklendiği, fakat kongre, toplantı, etkinlik ve fuarcılık sektörü başta olmak üzere gerek incoming gerekse de outgoing segmentlerinde ise hareketliliğin en erken Eylül veya Ekim ayı sonrası hatta 2022 yılı başlarını bulabileceği aktarıldı. Bu bağlamda bu alana hizmet veren sektörlerin yaşaması için neredeyse son umut olarak tutunulan Kısa Çalışma Ödeneği “KÇÖ“ dalının koparılmaması gerekliliği hassasiyetle dile getirilirek ATO nun bu çabaya destek vermesi istendi. “KÇÖ“ ile birlikte sicil affı, vergilerin ötelenmesi, hibe kredi hususlarının sektörün hayatta kalabilmesi ve pandemi sonrasına hizmet üretebilmesi adına çok önemli olduğunu paylaşılarak, ATO başkanından destek talep edildi.

 

Gürsel Baran’ ın ilgi ve nezaketle yaptığı ağırlama, dernek ve platform temsilcilerini memnun etti.

 

M.I.C.E heyeti ikinci durak olarak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, STK İlişkileri Başkanı Burak Akburak ı ziyaret etti. Akburak’ a aynı konularda brief veren heyet üyeleri, muhalefetin desteğini de arkalarında görmek arzusunda olduklarını ifade ederek, sorunlarının siyaset mecralarında dillendirilmesini istirham etti.

 

Fuar, Kongre, Etkinlik ve Toplantı sektörlerini temsil eden M.I.C.E heyeti, Ak Parti ve CHP başta olmak üzere Ankara’ da ilgili tüm mercilere sektörün içinde bulunan kaotik durumu ve çözüm önerilerini anlatmaya devam edecek.

 

FUAR, KONGRE VE TOPLANTI SEKTÖRÜ ANKARA' DA ! FUAR, KONGRE VE TOPLANTI SEKTÖRÜ ANKARA' DA !

Diğer Haberler