Tarih : 23.04.2020 - 17:06

IFA 2020 KORONAVİRÜS ENGELİNE TAKILMAYACAK !

Fuarcılık sektörü COVID engelini aşmak için çareler ararken geçtiğimiz haftalarda ilginç bir haber basına yansımış, Eylül ayında Berlin' de düzenlenecek IFA 2020 fuarının Messe Berlin tarafından farklı ve güvenli bir biçimde yapılacağı açıklanmıştı. IFA 2020 nin nasıl düzenleneceği merak konusu olurken beklenen açıklama dün geldi. IFA İcra Direktörü Jens Heithecker, “IFA nasıl tedbirler alacak?” sorusunun yanıtını bir canlı yayında verdi.

 

IFA 2020, fiziksel olarak yapılacak

 

IFA İcra Direktörü Jens Heithecker, düzenlenen bir canlı yayında IFA ile ilgili tüm soru işaretlerini yanıtladı. Berlin’de bildiğiniz gibi etkinliklere 5.000 kişi sınırı getirildi. Heithecker ise IFA’da her bölümde en fazla 1.000 katılımcıya izin verileceğini ve etkinliğin halka açılmayacağını söyledi. Ayrıca, genellikle 1 hafta boyunca süren etkinlik 3 günde tamamlanacak.

 

Heithecker, tek önceliklerinin sağlık ve güvenlik olduğunun altını çizdi. Ancak, markaların ve üreticilerin da yeni ürünlerini tanıtmak için küresel bir sahneye ihtiyaç duyduklarını ve küresel ekonominin iyiliği için bunun çok önemli olduğunu belirtti. Bildiğiniz gibi yurt dışında oldukça ilgi gören Kara Cuma, bu yıl 27 Kasım gününe denk geliyor ve markaların bu güne hazırlanması için öncesinde ürünlerini sergilemesi son derece önemli.

 

IFA 2020’nin açılış konuşmacılarından ilki de belli oldu. Heithecker’in açıklamasına göre, Qualcomm Başkanı Cristiano Amon konuşmacı isimlerden biri olacak. Basın toplantıları, farklı yerlere yayılmayacak, tek bir merkezi olacak. Dünyanın dört bir yanından ise yalnızca 800 gazeteci etkinliğe katılabilecek. Etkinliğe katılamayanlar için ise sanal fırsatlar sunulacak.

 

Şöyle bir geçmişe baktığımızda, 2020 yılında gerçekleşmesi planlanan fuarlar ve etkinlikler büyük ölçüde iptal edildi. Bunların başında Barselona’da düzenlenen MWC’yi ya da Facebook’un F8 Geliştirici Konferansı‘nı sayabiliriz.

 

Heithecker sözleri ise şöyle tamamladı: “Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen tüm etkinliklerin iptalinden sonra, endüstrinin inovasyonlarını gösterebileceği bir platforma ihtiyacı var. Bu sayede iyileşebilir.”

 

Dünya' da fuarcılığın öncüsü durumundaki Almanya' dan gelen bu haber, benzer tedbirlerle Eylül sezonuna hazırlanan Türkiye' deki fuarlar için de örnek teşkil edebilir. Uygulamanın detayları belli oldukça sizlerle paylaşacağız.

 

Diğer Haberler