Tarih : 18.10.2023 - 11:28

İstanbul’a Dev Bir Fuar Alanı Yapmalıyız !

Celal TOPRAK Türkiye gazetesindeki köşesinde ANUGA Fuarı izlenimlerini anlattı. Yazısının bir bölümü şöyle;

"İHBİR Başkanı Kazım Taycı TAYAŞ markası ile katılmıştı fuara… Taycı ile ortak hayalimizi yine gündeme getirdim. Bu yıl Gıda Platformu ile gıda sektörünün son yıllardaki en büyük fuarının yapılmasını sağlamıştı Kazım Taycı. Ama Anuga’yı görünce “Neden biz de bunu yapmayalım?” diye sorduk kendisine tabii ki…

Önce şu bilgileri aktardı:

-Bu fuara 118 ülkeden 7 bin 800 firma katıldı. Dünyanın en büyük beşinci fuar merkezinde yapıldı. Yer sorunu olmadığı için 10 ayrı ürün grubu fuara katıldı.

Sonra ekledi:

-Bunu tabii ki biz de yapmak isteriz. Bu yıl gıda fuarı ikiye katlandı. Büyük atak yaptık. Ancak bizden yer isteyen firmalarımıza yer veremedik. TÜYAP ile bu kadar oluyor. En büyük fuar merkezi bu kadar yetiyor. Yani yetmiyor. Türkiye ekonomideki gelişmelere uygun olarak mutlaka bu fuar meselesini de çözmeli. Mutlaka dev fuarlar yapmak için bir alan yapmalıyız. Bu konuda biz TİM olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. İTO da bu konuda destek verir. Ankara’nın bu konuyu ele almasını bekliyoruz. İstanbul’a dev bir fuar alanı yapmalıyız. Bu yapılırsa biz de Anuga ile yarışır hâle geliriz."

Diğer Haberler