Tarih : 10.10.2019 - 11:22

Paper One Show, Sektörü Dubai'de Buluşturuyor!

2006 yılında Suriye’nin Şam kentinde yola çıkan Paper One Show, Ortadoğu’da 12 yıldan beri sempozyum ve fuarlar düzenlemeye devam ediyor.

 

6. Uluslararası Ortadoğu ve Kuzey Afrika Kağıt Fuarı olan Paper One Show Dubai 2020, 13 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde Intercontinental Festival Arena’da gerçekleşecek.

 

Stratejik konumu ile Paper One Show; Ortadoğu ve Kuzey Afrika ile Avrupa arasında köprü oluşturarak ticari ilişkileri güçlendirmeyi ve kağıt sektörünün gelişimine destek vermeyi amaçlamaktadır.

 

Paper One Show’da katılımcı olarak yer almak; firmanıza uzun soluklu ticari faydalar sağlayacaktır. Ayrıca Ortadoğu bölgesinde ve uluslararası pazarda kalıcı ve güçlü ticari ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

 

Bir çok farklı ülkeden alanında uzman katılımcı ve ziyaretçi, 5.000 metrakerelik fuar alanında; kağıt mendil, non-wowen (bebek bezi, ıslak mendil), karton üretimi gibi bitmiş ürünler ile bu ürünlerin üretimini yapan makinalar, fabrikalarda kullanılan kimyasallar, yedek parçalar ve makina aksesuarlarına yönelik yeni ürün ve teknolojilerini sergilemek için bir araya gelecek.

 

Kağıt endüstrisinin önde gelen tedarikçi, üretici ve dönüştürücü firmaları; tek çatı altında, Dubai Intercontinental Festival Arena’da buluşarak 3 gün boyunca ürünlerini sergileme, iş adamları ve yatırımcılar ile fikir alışverişinde bulunma ve nitelikli çözümlerle tanışma imkanına sahip olacaklar.

 

Paper One Show Dubai 2020’yi ayrıcalıklı kılan bir diğer özelliği ise lokasyonu olacak. Dubai, dünyanın önde gelen uluslararası iş merkezlerinden biri olma özelliği taşıyor. Ayrıca kolay ulaşılabilirliği ile kağıt endüstrisinin hızla genişleyen pazarı için oldukça önemli bir buluşma noktası olarak öne çıkıyor.

 

PAPER ONE SHOW Beyrut 2019 Fuarı Başarılı Geçti

 

Bu sene 28-30 Ocak tarihleri arasında Beyrut - Lübnan’da 5. kez düzenlenen Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinin en önemli uluslararası kağıt ve kağıt ürünleri fuarı Paper One Show, başarıyla tamamlandı.

 

Fuar, stratejik konumu ile; Ortadoğu ve Kuzey Afrika ile Avrupa arasında köprü oluşturarak ticari ilişkileri güçlendirme ve kağıt sektörünün gelişimine destek verme amacına ulaştı. Kağıt sektöründe uzman, 1.703 profesyonel ziyaretçi, 53 farklı ülkeden fuara katılım gerçekleştirdi.

 

Kağıt endüstrisinin Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa'daki liderleri; sektörün önde gelen tedarikçi, üretici ve dönüştürücü firmaları ile tek çatı altında, Beyrut - Biel Cenrte’da buluştu. 3 gün boyunca ürünlerini sergileme, iş adamları ve yatırımcılar ile fikir alışverişinde bulunma ve güçlü iş bağlantıları kurma imkanına sahip oldular.

 

Bölgesel kâğıt ticaretinin % 40'ından fazlasını oluşturan, önde gelen sektör temsilcilerinin yer aldığı Paper One Show Beirut 2019 fuarına, 21 ülkeden 16 temizlik kağıdı üreticisi, 20 makine üreticisi olmak üzere sektöründe lider 80 firma katıldı.

 

Katılımcılar, fuar süresince kağıt mendil, non-wowen (bebek bezi, ıslak mendil), karton üretimi gibi bitmiş ürünler ile bu ürünlerin üretimini yapan makinalar, fabrikalarda kullanılan kimyasallar, yedek parçalar ve makina aksesuarlarına yönelik yeni ürün ve teknolojileri sergilediler.

 

Arap Kağıt, Baskı ve Ambalaj Federasyonu (AFPPPI), Türkiye Kağıt Hamuru ve Kağıt Endüstrisi Vakfı ve İngiliz Kağıt Endüstrisi Teknik Birliği (PITA) çok değerli destekleriyle fuarımıza güç katarken, değerli Endüstri Bakanı Haj Hasan ve AFPPPI Dernek Başkanı Sayın Fadi Gemayel fuar açılışımızda onur konuğu olarak yer aldılar.

 

 

İkinci günün akşamı düzenlenen Paper One Show Gala Yemeği her sene olduğu gibi yine çok fazla ilgi gördü. Katılımcılar ve bazı ziyaretçilerimizden oluşan 240 kişilik grup, tarihi bir mekânda geleneksel müzik eşliğinde Lübnan mutfağının lezzetlerini tattılar.

 

Diğer Haberler